Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ağrı

Olimpik Cimnastikçilere LumiWave Yardım Edecek

05 August 2016 17:05 |

2016 Olimpiyatları öncesi aylarca antrenman ve denemeler yapan ABD cimnastik ekibi LumiWave adlı cihazı kullanarak ağrı ve sakatlıklardan kurtulacak.

Aslında 2004 Atina Olimpiyatları’ndan beri kullanılan cihazla ilgili asıl gelişme ise fiyatındaki değişiklik. Önceden 3000-6000 $ civarında bir fiyata sahip olan LumiWave, genel halkın … Read More

Harvard ve Sage Bionetworks’den Sporculara Dijital Sağlık Desteği

29 March 2016 15:40 |

Harvard Üniversitesi, Sage Bionetworks ile ortaklaşarak eski amerikan futbolu oyuncuları ve genel halktan veriler toplamak için, bir ResearchKit uygulaması olan TeamStudy’i geliştirdi. Uygulamanın temel amacı, amerikan futbolu oynayan kişilerin, spor yaşantıları boyunca ne kadar fiziksel hasar gördüklerini tespit edebilmek.

Geliştirilen bu ResearchKit … Read More

Google Yılın Hangi Zamanlarında Depresif Olduğumuzu Bildirebiliyor

24 December 2014 11:57 |

Christopher Ingraham‘ın Google arama trendlerinden çıkardığı bir rapora göre; ilgili kelime gruplarının arama trendlerinin, yılın en çok depresif olunduğu zamanlarını gösterebilme özelliği var.

Depresyon, anksiyete, ağrı, stres ve kronik yorgunluk arama terimleri, yılın belli zamanlarında daha çok aranıyor. Aramalar ilkbahar … Read More