Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Olimpik Cimnastikçilere LumiWave Yardım Edecek

Olimpik Cimnastikçilere LumiWave Yardım Edecek
Kubilay Han Uluerim

2016 Olimpiyatları öncesi aylarca antrenman ve denemeler yapan ABD cimnastik ekibi LumiWave adlı cihazı kullanarak ağrı ve sakatlıklardan kurtulacak.

Aslında 2004 Atina Olimpiyatları’ndan beri kullanılan cihazla ilgili asıl gelişme ise fiyatındaki değişiklik. Önceden 3000-6000 $ civarında bir fiyata sahip olan LumiWave, genel halkın kullanımı için şu anda 449.99 $ fiyata satışa sunulmuş durumda. Kızılötesi LED ışıklar kullanan bu cihaz temel özelliği itibariyle kan akışını tetikleyip doğal iyileşme sürecini başlatabiliyor. Bu sayede antrenman öncesi ve sonrasında kullanıldığı taktirde tendonitis, kas çekmeleri ve diğer yumuşak doku zedelenmelerini tedavi edebiliyor. Cihazın kullanımının ardındaki temel amaç ise antrenman ve yarışmalardan sonra ilaç kullanmadan hızlıca iyileşmek.

LumiWave, tipik dijital sağlık cihazlarından çok daha yüksek bir fiyata sahip olsa da firma yetkilierinin belirttiğine göre kayropraktik tedaviler veya fizik tedavi seansları ile karşılaştırıldığında bu fiyat oldukça makul.

“Normalde fizik tedavi doktorları ve antrenörlerin kullandığı 6000 $’lık profesyonel bir cihazı alarak tüketici dostu bir fiyat aralığında halka sunduk.”

– BioCare Systems CEO’su Jon Weston

Submit a Comment