Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Akıllı Gözlük

Yazılı Metinleri Sese Çeviren Oton Glass Disleksi Hastalarının Hayatını Kolaylaştıracak

27 February 2018 14:51 |

Kamera ve bulut teknolojisi kullanarak yazılı metinleri sese çeviren Oton Glass adındaki akıllı gözlük, disleksi hastalarının yaşam kalitesini iyileştirmek için kullanılacak.

 Yapılan çalışmalara göre toplumlarda her 10 bireyden birinin disleksi belirtileri gösteriyor. Harfleri doğru okuyamama, kelimeleri karıştırma ve tersten algılamayla … Read More

USC ve VSP Global Ortaklığıyla Level Akıllı Gözlükleri Test Edilecek

25 August 2016 14:01 |

University of Southern California’ın Center for Body Computing bölümü görüş sigortası veren ve birçok göz sağlığı şirketiyle çalışan VSP Global ile anlaşarak firmanın akıllı gözlüğünü test etmek için bir deney yapacağını duyurdu.

Level adlı bu gözlükler jiroskop, ivme ölçer ve manyetometre gibi aygıtlar içerecek … Read More

Giyilebilir Teknoloji Cihazları İstatistikleri

28 January 2014 15:31 |

Son iki yıl içinde giyilebilir teknoloji ürünleri çeşitliliğinde büyük bir artış var. Eğer hala bu ürünlerin çok da tercih edilmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki istatistiklere bakmanızda ve bir daha düşünmenizde yarar var.

Yeni yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, tüketicilerin ilgili giyilebilir teknolojilere … Read More

Dijital: Tıp İçin Yeni Gelişmeler

03 January 2014 16:43 |

Bilindiği gibi dijital ortamlar ve kayıtlar her zaman için bir maliyet azaltısı sağlamıştır. Son dönemlerde hasta kayıtlarının da dijitale taşınmasının öneminin kavranması ile Sağlık Bakanlığı’da harekete geçmiş ve dijital hastane konseptini uygulama kararı almıştı. Genel olarak dijital hastane konsepti, aslında … Read More