Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bunama

Cantab Mobile Hafıza Testi ABD Pazarına Giriş Yaptı

26 January 2017 11:55 |

Dijital sağlık şirketi Cambridge Cognition, hafıza zayıflığına karşı geliştirdiği cihazı için FDA’den izin almayı başardı.

Cambridge Cognition’ın Cantab Mobile adlı ürünü, klinik hafıza zayıflığını tespit etmek için geliştirilen bir bilişsel değerlendirme uygulaması. Temel özelliği ise dokunmatik ekran sayesinde depresyon ve … Read More

Bunama Hastaları İçin Missouri S&T Araştırmacılarından Yeni Cihaz

06 September 2016 15:14 |

Bilim adamları kişinin hareketlerini, çevresini ve biyo-sinyallerini takip edip muhtemelen bunama hastalığının erken teşhisini kolaylaştıracak giyilebilir bir cihaz geliştirdi. Araştırmacıların açıklamalarına göre cihaz aynı zamanda askerlerin çatışma eğitimleri için de kullanılabilir.

Doktora sonrası araştırmacılardan Debraj De ve Missouri University of Science and Technology‘nin … Read More

Remora ile Yakınlarınızı Dünyanın Her Yerinden İzleyebileceksiniz

22 August 2016 14:38 |

Bildiğiniz gibi sevdiğiniz hasta ve yaşlı kişileri uzaktan takip etmenize yarayan gözlem cihazları oldukça popülerleşmeye başladı. Örneğin salonda oturuyorsunuz ve ailenizin yaşlı bireyi kendi odasında kalp krizi geçiriyor veya yere düşüyor. Kullandığı takip cihazı size haber veriyor, siz de hemen … Read More

Beyin Gücünüzü Geliştirecek Çipler Artık Hayal Değil

16 August 2016 11:57 |

Silikon Vadisi’ndeki pek çok kişi gibi teknoloji girişimcisi Bryan Johnson da akıllı makinelerin araba kullanabildiği ve ihtiyaçlarımızı biz söylemeden yerine getirebildiği bir gelecek görüyor.

Johnson’ın Venice Beach’teki bulunan bilim kurgunun bilimle buluştuğu şirketi Kernel, insanların inme, Alzheimer ya da sarsıntı sonucu beyinlerinde oluşan nörölojik … Read More

Giyilebilir Cihazlar ve Işın Tedavisi Alzheimer’ı Yenmek İçin Kullanılıyor

08 August 2016 17:32 |

Toronto merkezli Vielight Inc. Alzheimer hastalarına potansiyel olarak yardım edebilecek iki giyilebilir teknoloji cihazı geliştiriyor.

Kanadalı şirket Vielight Inc. giyilebilir fotobiyomodülasyon terapisi (PBMT) cihazları üzerine çalışan bir firma. Geliştirilen bu cihazlar insan sağlığını genel olarak iyileştirmek maksadıyla tasarlanıyor. Bu teknolojiyle elektromanyetik spektrumdaki kızıla yakın veya kızılötesi ışınlar kullanılıyor. Zira … Read More

Alzheimer ve Bunamada Erken Teşhis CogniSense ile Mümkün Olacak

08 August 2016 14:26 |

Teşhis bilgi hizmetleri veren Quest Diagnostics firması, yakın zamanda Toronto’da yapılan Alzheimer Derneği Uluslararası Konferansı’nda bilişsel faaliyeti gözlemleyebilen bir iPad uygulaması tanıttı.

CogniSense adı verilen uygulama hastaların elektronik sağlık kayıtlarıyla birleştirilebiliyor ve laboratuvar testleri ile birlikte kullanılarak bunamanın erken teşhis edilmesini kolaylaştırıyor.

Açıklamalara göre Long Island merkezli … Read More