Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

e-sağlık

Çevrimiçi İletişim Kuran Hastalar Araştırması

05 May 2015 10:00 |

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, 11,4 milyon insan son kayıt tarihi olan 15 Şubat’tan önce Düşük Maliyetli Sağlık Sigortası (ACA) için kayıt yaptırdı. Bu sayı yönetimin, kayıtların başlangıç tarihinden itibaren yapılmasını beklediği kayıt sayısının oldukça üstünde.

Bu da her zamankinden … Read More

“Doktorlar için Instagram” Avrupa’da Yaygınlaşıyor

13 October 2014 16:30 |

Geçtiğimiz haziran ayında sizlerle paylaştığımız doktorlara ve sağlık uzmanlarına yönelik uygulama Figure 1, bu yılın sonuna kadar Batı Avrupa’da yaygınlaştırılacak.

Uygulama, doktorların hastalarıyla ve tıp öğrencilerinin birbirleriyle fotoğraf paylaşmasını sağlamak için tasarlanmış. Şimdiye kadar kimliği belirsiz hastalara ait, 150 bin … Read More

Avrupa Hastanelerinde E-Sağlık

28 May 2014 15:15 | 1

Avrupa Birliği ve PwC tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz mart ayında yayınlanan raporda, Avrupa Komisyonu’nun Dijital Ajanda’dan sorumlu Komiseri Neelie Kroes, birliğe bağlı ülkelerdeki sağlık kurumlarının e-sağlık konusunda vites arttırmaları gerektiğini belirtmektedir.

İzlanda ve Norveç ile 28 avrupa ülkesinde bulunan 1.800 sağlık kuruluşunda … Read More

Yurtdışında Kendi Dilinizde Doktor Bulmanızı Sağlayan Uygulama

22 May 2014 11:39 |

Yurtdışı seyahatleri sırasında sağlık problemleri yaşamak ve bilmediğiniz bir dili konuşan doktorlara hastalık semptomlarınızdan bahsetmek her zaman kolay olmayabilir. Alıştığımızdan farklı bir sağlık sisteminde yabancı bir doktorla karşılıklı diyaloğa girme durumu; uygulanacak tedaviyi anlama ve hatta verimli bir tedavi alma konusunda … Read More

Sağlık Sektörü İçin 2 Yeni Cihaz

03 April 2014 11:05 |

Doktor Miguel Mellick tarafından yönetilen, ilaç dağıtımında uzman firma Mellick Engineering, ‘’e-care’’ adında bir cihaz geliştirdi. Kan basıncı, glisemi, elektrokardiyogram gibi hastadan toplanan fizyolojik veriler, eş zamanlı olarak uzak mesafedeki doktora ulaştırılıyor.

‘’e-care’’, uygun bir fiyat karşılığında sağlık sektörü çalışanlarına … Read More