Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörü İçin 2 Yeni Cihaz

Sağlık Sektörü İçin 2 Yeni Cihaz
Yasemin Şahan

Doktor Miguel Mellick tarafından yönetilen, ilaç dağıtımında uzman firma Mellick Engineering, ‘’e-care’’ adında bir cihaz geliştirdi. Kan basıncı, glisemi, elektrokardiyogram gibi hastadan toplanan fizyolojik veriler, eş zamanlı olarak uzak mesafedeki doktora ulaştırılıyor.

‘’e-care’’, uygun bir fiyat karşılığında sağlık sektörü çalışanlarına temin edilebiliyor. Firma bu cihazın kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyor.

Mellick Engineering tarafından geliştirilen bir başka cihaz ise ‘’ e-box’’.

Programlanan saatte otomatik olarak açılan kutu haznesi, kullanmanız gereken ilaçları size sunuyor. Unutulma durumunda ise, doktorun hastasını daha iyi takip edebilmesi için alarm sistemi devreye giriyor. Cihaz, Tele-Tıbbın beklenen yükselişine göre tasarlanmış.

661408_0203414092103_web_tete (1)

Aynı zamanda, Mellick Engineering  ‘’Euréka’’ adında bir yazılım platformu üzerinden güvenilir veriler sağlıyor. Yaklaşık 20.000 Fransız ilaç sektörü çalışanı, huzur evleri, sağlık kuruluşları ve hastaneler hedef kitlesini oluşturuyor.

Firma dört farklı alandan yararlanıyor: İlaç otomatları üretimi yapan robot teknolojisi, çevrimiçi donanım kiralayan MLS teknolojisi, bilgi sistemi ve yazılımı geliştiren e-sağlık teknolojisi ve sağlık çalışanlarının eğitimi için e-öğrenme teknolojisi.

Kazancının %10’unu ihracattan elde eden Miguel Mellick, üç yıl içerisinde çalışmalarını iki misline çıkarmayı hedefliyor. İhracat yaptığı ülkeler ise Almanya, İspanya ve İngiltere.

 

 

Submit a Comment