Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yurtdışında Kendi Dilinizde Doktor Bulmanızı Sağlayan Uygulama

Yurtdışında Kendi Dilinizde Doktor Bulmanızı Sağlayan Uygulama
Yasemin Şahan

Yurtdışı seyahatleri sırasında sağlık problemleri yaşamak ve bilmediğiniz bir dili konuşan doktorlara hastalık semptomlarınızdan bahsetmek her zaman kolay olmayabilir. Alıştığımızdan farklı bir sağlık sisteminde yabancı bir doktorla karşılıklı diyaloğa girme durumu; uygulanacak tedaviyi anlama ve hatta verimli bir tedavi alma konusunda dahi şüphe duymamıza neden olur.

Bu bağlamda, TraveDoc, dünyanın dört bir yanında hasta ve doktorları bir araya getirebilen ücretsiz mobil ve Web platform olarak tasarlandı. Kullanıcı ve doktorları aynı dil ile bir araya getirmeyi amaçlayan uygulama basit bir işleyiş metoduna, ancak sonuca ulaşmada etkili işlevselliğe sahip. TraveDoc, kullanıcıların basit arayüzü sayesinde kolayca sonuca ulaşmalarını sağlayabilmektedir. Uygulamanın sunduğu yöntem; bulunulan şehir, konuşulan dil ve aranılan doktorun uzmanlık alanını girebileceğimiz üç kategoriden ibarettir.

TravelDoctor

Doldurulan bu kategoriler, kullanıcıyı anında uygun bir doktora yönlendirebiliyor. Uygulama üzerinden randevu alınabileceği gibi doktorun muayenehanesine gitme veya doktoru hastanın bulunduğu yere çağırma gibi seçenekler de sunulmaktadır. TraveDoc, hastanın sağlık konusunda aciliyet teşkil eden durumunu pratik bir şekilde çözmesini sağlamaktadır.

travedoc

Dijital sağlık alanında geliştirilen birçok mobil aplikasyon, kullanıcıya dijital ortam aracılığı ile teorik hizmet verirken bu yeni uygulama ise dijital bir tasarım kullanarak gerçek bir doktora reel ortamda ulaşmayı sağlamaktadır. Uygulamanın global istatistiklerine göre kullanıcıların %99’unda acil vaka kaydedilmesede %1’lik kısımda hastaneye sevk edilme durumu ile karşılaşılmıştır.

Diğer yandan, TraveDoc aracılığıyla yönlendirilen doktora memnuniyete göre puan verilebilir ve bu puanlama sistemi sayesinde kullanıcı daha stratejik seçimler yapabilmektedir. Ayrıca, TraveDoc’un Web uygulaması üzerinden doktorlar hakkında yorum yapılabilmektedir. Pozitif geri dönüş alan doktor sayısı fazlalaştıkça TraveDoc’a kayıtlı doktor sayısı da artıyor. Bu da uygullamanın stratejik ve gelişmeye açık yanını vurguluyor.

Submit a Comment