Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

hafıza

Cantab Mobile Hafıza Testi ABD Pazarına Giriş Yaptı

26 January 2017 11:55 |

Dijital sağlık şirketi Cambridge Cognition, hafıza zayıflığına karşı geliştirdiği cihazı için FDA’den izin almayı başardı.

Cambridge Cognition’ın Cantab Mobile adlı ürünü, klinik hafıza zayıflığını tespit etmek için geliştirilen bir bilişsel değerlendirme uygulaması. Temel özelliği ise dokunmatik ekran sayesinde depresyon ve … Read More

Cognitive Kit ile Ruh Sağlığı Bozuk Hastalardan Daha Fazla Veri Alınabilecek

24 August 2016 15:58 |

Dünyadaki sağlık hizmeti veren kurumların çoğu ruh sağlığı problemleriyle baş etmeye çalışırken hastaların psikiyatristlerle görüşürken açık açık konuşmalarını umuyor veya doldurulan formlara güveniyor. Lakin bu iki yöntem de mükemmel sonuçlar vermiyor.

Bu verimsizliğin üstesinden gelmeye çalışan Birleşik Krallık merkezli Cambridge Cognition ve … Read More

ImPACT ile Beyin Sarsıntısı Riski Daha Çabuk Değerlendirilecek

24 August 2016 13:12 |

ImPACT Applications‘ın beyin arsıntısı için geliştirdiği iki değerlendirme yazılımına FDA’den de novo izni verildi. Pittsburgh merkezli şirket ilk yazılımını 90’lı yıllarda bilgisayarlar için geliştirse de FDA’den alınan izin iPad üzerinden çalışan ImPACT Pediatric‘in yeni versiyonunu da kapsıyor.

FDA bu izni verirken kelime hafızası … Read More

Harvard ve Sage Bionetworks’den Sporculara Dijital Sağlık Desteği

29 March 2016 15:40 |

Harvard Üniversitesi, Sage Bionetworks ile ortaklaşarak eski amerikan futbolu oyuncuları ve genel halktan veriler toplamak için, bir ResearchKit uygulaması olan TeamStudy’i geliştirdi. Uygulamanın temel amacı, amerikan futbolu oynayan kişilerin, spor yaşantıları boyunca ne kadar fiziksel hasar gördüklerini tespit edebilmek.

Geliştirilen bu ResearchKit … Read More