Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

hiperaktivite

Project Evo Büyümeye Devam Ediyor

20 July 2016 14:45 |

Digital sağlık şirketi Akili Interactive Labs, son yaptığı fonlama kampanyasında $11.9 milyon toplayarak var olan sermayesini $42.4 milyona çıkardı.

Pfizer ve Shire Pharmaecuticals gibi eski yatırımcıların yanına Hollandalı Merck Ventures’ın yan şirketi M Ventures ve Amgen’in yatırımcı kolu da katıldı. Bu anlaşma sonucunda Akili’nin birlikte çalıştığı biopharma … Read More

Dikkat Bozukluğu ve Hiperaktivite Hastalığı İçin Project: Evo

09 May 2016 11:50 |

Akili Interactive Labs, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (ADHD) hastalığına sahip çocuklar için video oyunlarının etkisini ölçen STARS-ADHD adlı bir klinik deney yapacağını duyurdu. Şirket, 8-12 yaşları arasında minimum 300 çocuğu deneyde gözlemleyeceğini belirtiyor.

Akili’nin kullanacağı video oyunu Project: Evo, UCSF’in yaptığı … Read More

DEHB Hastaları İçin Geliştirilen QbCheck, FDA’den İzin Almayı Başardı

13 April 2016 20:35 |

İsveç merkezli Qbtech, dikkat ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) üzerine geliştirdiği QbCheck adlı teşhis ve tedavi teknolojisi için, FDA 510(k) iznini almayı başardı.

Şirketin dediklerine göre, DEHB teşhisi için kullanılan normal yöntemler oldukça karışık, fazla maliyete sahip ve önyargı riski … Read More

Pfizer, Alzheimer Teşhisi İçin Yeni Bir Oyunlaştırma Çalışmasına Başladı

13 January 2014 14:58 |

Boston merkezli Akili Interactive Labs şirketi, kendi iOS tabanlı oyun projesi Project Evo aracılığıyla Alzheimer hastalığı belirtilerinin erkenden fark edilebilmesi için ilaç devi Pfizer ile işbirliğine başladı.

Akili Interactive Labs ve Pfizer’in ortaklaşa başladığı bu projenin ayrıntılarını vermeden önce, oyunlaştırma, … Read More

Göz Hareketlerinizle Zihinsel Hastalığınızı Öğrenebilirsiniz

20 June 2013 17:44 |

Göz takip sistemi günümüz teknolojisinin en yeni trendlerinden. Reklamcılar, nereye baktığınızı ve dikkatinizin ne zaman çekilebileceği bilgisini kullanıyor. Tasarımcılar ürünlerini geliştirmek için göz takip sisteminden yararlanıyor. Oyun ve telefon geliştiricileri ise ‘’eller serbest’’ teknolojisini şimdilerde her fırsatta kullanmaya çalışıyor.

Read More