Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

kronik ağrı

Abbott Kronik Ağrılar İçin Apple Cihazlarıyla Kontrol Edilebilen Stimülatör Geliştirdi

18 October 2017 21:30 |

Abbott; bacaklarında kompleks bölgesel ağrı sendromu olan hastalarda, kronik ağrı ile mücadele etmek üzere DRG nörostimülasyon sistemi geliştirdiğini duyurdu. Ürün; implante edilebilir bir nöromodülatör, cihazı programlamak için bir Apple iPad ve hastanın cihazı kontrol edebilmesi için bir iPod touch’tan oluşuyor.

Read More

Happy Place, Sanal Gerçeklikle Sizi Ağrılarınızdan Uzaklaştırıyor

25 October 2016 11:06 |

İsveç’in en büyük özel ilaç şirketi Apotek Hjärtat, Oculus Rift store için geliştirdiği sanal gerçeklik uygulamasını sonunda tamamladı. Happy Place adlı uygulama, hastaların dikkatini dağıtarak ağrıları dindirmek için sanal bir dünya kullanıyor.

Geliştirilen uygulama aşı, dövme, kadınlarda adet veya sakatlığa dayalı kas ağrıları … Read More

Hava Durumu ve Kronik Ağrılar Arasında Yeni Bağlantılar Bulundu

07 September 2016 15:55 |

Manchester Üniversitesi‘nin Cloudy with a Chance of Pain adlı mobil uygulama ile yürüttüğü proje Birleşik Krallık’ta 9000’den fazla kişiden günlük veri toplayarak yağış miktarı ve güneşli günler ile ağrı/acı seviyesi arasında bir bağlantı olduğunu ortaya çıkardı.

Daha önceden de haberini yaptığımız Cloudy with a Chance … Read More

Gelmiş Geçmiş En İyi Yapay Zekâlı Beslenme Koçu: Shae

22 August 2016 12:30 |

İçinde sağlığınız, genetik özellikleriniz ve nasıl yaşamanız gerektiğiyle ilgili binlerce bilginin bulunduğu sadece sizinle ilgili koca bir ansiklopedi hayal edin. Şimdi bu ansiklopedinin içindeki her türlü bilginin dünyanın dört bir yanındaki deneyimli sağlıkçıların ağzından çıktığını düşünün. Öyle bir kitap olsun ki hangi besinin vücudunuzun … Read More

Kronik Ağrılar İçin NHS’den Ücretsiz Uygulama

24 February 2016 16:53 |

NHS Leeds West Clinical Commissioning Group, acı ve ağrılarını kontrol etmeleri için hastalarına ücretsiz bir telefon uygulaması veriyor.

ADI Health tarafından geliştirilen Painsense, acı rehabilitasyon uzmanı Dr. Frances Cole’un araştırmaları kaynak alınarak tasarlanmış. Kronik ağrılara sahip hastalar tarafından kullanılması pek çok hastane tarafından … Read More