Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

sağlık ve teknoloji

Johnson & Johnson, “Avrupa İnovasyon Yarışması” ile Sağlık Alanında Yenilikçi Fikirler Arıyor

16 May 2018 17:16 |

Johnson & Johnson İnovasyon – JLABS, sağlık alanındaki yenilikçi gelişmelerin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini kutlamak ve desteklemek amacıyla, “Avrupa İnovasyon Yarışması” düzenliyor.

20. yüzyılın en yenilikçi ilaç araştırmacılarından Dr. Paul Janssen, Janssen Pharmaceutica şirketini kurarak 80’den fazla ilacın bulunmasına … Read More

Sağlık Sektöründe Yeni Akım

07 April 2015 11:04 |

Sağlık sektörü değişiyor! Bugün tıbbi koşullar hakkında sosyal medyadan araştırmalar yapıyoruz. Doktorlar, hastaneler ve ilaçlar hakkında öğrenmek istediklerimize ulaşabiliyoruz. Yani günümüzde sosyal medyayı: “bilgi depolamak ve bu depoladığı bilgileri sosyal etkileşimle yaymak” olarak tanımlayabiliriz.

Sosyal medyada açıkça yazılan başlıklar altında … Read More

Sosyal Medyanın Sağlık Sektörüne Etkisi

24 February 2015 22:19 |

Birçoğumuz için sosyal medya günlük hayatımızın tamamlayıcı parçası haline geldi. Facebook ve Twitter gibi devlerin hakim olduğu sosyal medya hızlı ve karmaşık bir şekilde kültürümüze dahil oluyor. Bunlar, karmaşık sosyal bir ağ tarafından yönetiliyorlar. Bu yüzden doğrusal olarak gelişmeleri imkansız. … Read More

Hastanelerde dijital dönem 2023’te başlayacak

26 January 2015 13:26 |

Tüm hastanelerin dijital cihazlara sahip olduğu bir dünya artık çok da uzak değil.

Sağlık Bakanlığı bir araştırma yaptı ve ortaya bazı ilginç sonuçlar çıktı. Araştırma sonuçlarına göre, 2023 yılında hastanelerde 100 bine yakın yatağa ihtiyaç duyulacak.

Bu ihtiyacı karşılamak üzere … Read More