Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sosyal Medyanın Sağlık Sektörüne Etkisi

Sosyal Medyanın Sağlık Sektörüne Etkisi
Berna Yaran

Birçoğumuz için sosyal medya günlük hayatımızın tamamlayıcı parçası haline geldi. Facebook ve Twitter gibi devlerin hakim olduğu sosyal medya hızlı ve karmaşık bir şekilde kültürümüze dahil oluyor. Bunlar, karmaşık sosyal bir ağ tarafından yönetiliyorlar. Bu yüzden doğrusal olarak gelişmeleri imkansız.                                                                                                                                                                            Sosyal Medya Yeni Kapılar Açıyor

Bu durumun farkında olan firmalar, geleneksel sosyal medya ile yeni platformlar geliştirerek hedef kitle ile iletişimini güçlendiriyor. Çeşitli sağlık kuruluşları, ulaşmak istedikleri özel kitleler için sosyal platformlar üzerinde çoktan çalışmaya başladı bile. Bu platformlar sorunların paylaşılması ve bu sorunlara çözümler sunulması için tasarlanmış. Tek bir çözüm olması mümkün değil. Bu yüzden çözümleriniz eşit, özel ve çeşitli olmalıdır.

234494_orig

Günümüzde her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de sosyal medyanın etkisi oldukça fazla. Eğer hastalarınız sizinle sosyal medya üzerinden rahat ve hızlı bir şekilde iletişime geçebilirse ve siz hastanızın sorunlarına özel çözümler sunabilirseniz, hastanızın size olan saygısı ve bağlılığı artacaktır.

Submit a Comment