Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tıp

Elektronik Sigaralar, Sigarayı Bıraktırıyor Mu?

09 February 2019 21:21 |

886 katılımcıyla beraber yapılan yeni çalışmayla e-sigaranın işlevi test edildi. E-sigara, sigarayı bıraktırma konusunda diğer nikotin ürünlerinden çok daha başarılı sonuç verse de; uzmanlar, bu sefer de hastaların e-sigaralara bir tür bağımlılık geliştirmesinden endişeli olduklarını belirtti.

New England Tıp Dergisi’nde … Read More

Sosyal Medya Kullanımı Araştırmalara Yön Veriyor

12 February 2016 18:23 |

Son dönemde ABD’de yapılan araştırmalarda öğrenildiği üzere, sağlık sektöründe çalışan profesyönellerin %96’sı, sosyal medyanın araştırma bulgularını doğrulamada yardımcı olacağını düşünüyor. Bu düşünceye sahip olanların da %80’i halihazırda aktif bir şekilde Twitter’ı profesyönel olarak kullanıyor.

Monash University Education for the School of … Read More

Tıp Fakültesi Adayları Sosyal Medyada Takip Ediliyor

14 July 2014 10:15 |

Son 10 yılda iletişimi ciddi oranda artırma imkanı tanıyan sosyal medya, sadece arkadaşlarımızla iletişimde kalmanın yollarını değiştirmekle kalmadı; aynı zamanda prestijli okulların öğrencilerini seçme yolu ile hastane ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcıların yeni işe alım yollarını da değiştirdi. İşte tam … Read More

Onkoloji Alanı İçin Sosyal Medya Kaynakları

30 November 2012 17:16 | 1

Sağlık alanında oluşturulan sayfalar her geçen gün hızla artmaktadır. İnternette oluşturulan içeriklerin düzenli bir şekilde denetlenmemesi sebebiyle sağlık alanında da doğru ve kaliteli kaynağa ulaşmak gittikçe zorlaşmaktadır.

17 dilde yayın yaparak geniş bir sağlık kitlesine hitap eden Webicina sağlık portalı, bu … Read More

Online Doktor Randevuları Aşırı Antibiyotik Kullanımını Tetikliyor mu?

23 November 2012 16:58 |

Dünyanın en prestijli tıp dergilerinden JAMA’da, içinde bulunduğumuz  Kasım Ayı’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, online randevu yoluyla doktoruyla iletişime geçen hastaların reçetelerine antibiyotik yazılma olasılığının daha yüksek olabileceği görülmektedir.

Araştırmanın orijinalini buradan paylaşabilir ya da indirebilirsiniz.

JAMA Internal … Read More