Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Onkoloji Alanı İçin Sosyal Medya Kaynakları

Onkoloji Alanı İçin Sosyal Medya Kaynakları
Onur Tuhta

Sağlık alanında oluşturulan sayfalar her geçen gün hızla artmaktadır. İnternette oluşturulan içeriklerin düzenli bir şekilde denetlenmemesi sebebiyle sağlık alanında da doğru ve kaliteli kaynağa ulaşmak gittikçe zorlaşmaktadır.

17 dilde yayın yaparak geniş bir sağlık kitlesine hitap eden Webicina sağlık portalı, bu durumu fark etmiş olacak ki, onkoloji alanında kaliteli ve güvenilir uluslar arası sitelerden bir derlemeyi takipçilerine sundu.

 

Sosyal medya ve internette herhangi bir bilimsel temele dayanmayan, hasta ve hasta yakınlarını yanıltabilecek ve doktorları gereksiz tartışmalara sürükleyecek bir çok kaynak bulunmaktadır. Bu derlemede kaliteli ve bilgi temelli kanalları keşfedeceksiniz.

Haber ve bilgi kaynakları: Onkoloji temelli olarak, sağlık haber içeriklerini paylaşabileceğiniz sitelere buradan ulaşabilirsiniz.

Bloglar: Özellikle, belli bir süreklilikle yayın yapan ve devamlılığı olan bloglar bilgi gelişimi için daha faydalıdır.  Düzenli yayın yapan küresel bloglara buradan ulaşabilirsiniz.

Podcast’ler ve Röportajlar: Onkoloji alanındaki röportajları ve diğer yayınları takip etmeniz için oluşturulan listeye ulaşabilirsiniz.

Topluluklar: Facebook gruplarının, topluluk sitelerinin ve forumların dahil olduğu bu grup titizlikle ayıklanmıştır. Çünkü bazı gruplar denetimden uzak ve tıbbi bilgi açısından takipçilerini tatmin etmeyebilir. Doğru topluluklara buradan ulaşabilirsiniz.

Mikroblog’lar: Anlık paylaşımlarda bulunmak, çevreye daha hızlı yayılmak ve bağlantıları kolayca paylaşmak adına için kullanılan tıbbi twitter ve friendfeed hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Online Ansiklopediler: Wikipedia ve türevlerine, içeriklerinin tamamen doktorların oluşturduğu bilgi bankalarına buradan ulaşabilirsiniz.  

Videolar ve Kanallar: Görsel yayınlar diğer yayınlara göre daha ilgi çekici ve daha hızlı öğreten kaynaklardır. Ancak zengin içerikli ve faydalı kaynakları bulmak zordur. Onkoloji alanında faydalı yayınlara buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil Teknoloji: Araştırmalar, ilaç veri tabanları ve diğer onkoloji ihtiyaçları için tasarlanan mobil uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Arama Motorları: Tıp ve onkoloji alanına özgü arama motorlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakalar: Klinik durumların paylaşıldığı ve uzmanların deneyimlerini artırmaya yardımcı kaynakları içermektedir.

Sunumlar: Tıbbi alanda bir çok sunum yayınlandığı kongrelerin ardından internet ortamında yayınlanmaktadır ancak hepsini takip etmek imkansız, bu yüzden slayt yayınlarını buradan düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Comments

  1. Cansev SAĞIROĞLU

    Emeklerine sağlık canım…

Submit a Comment