Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wikipedia

Wikipedia Salgın Hastalıkları Tahmin Ediyor

25 November 2014 17:42 |

Amerikalı bilim adamlarına göre Wikipedia, resmi sağlık danışmanlığı mercilerinden  yaklaşık bir ay daha önce salgın hastalıkları tahmin edebiliyor. Bu çalışmaları yürüten Amerikalı bilim adamları salgın hastalıkları tespit ederken, Wikipedia’da site içi sayfa görüntülenme oranlarını izlediklerini belirtiyor.

Los Alamos Ulusal Laboratuvarı’ndaki … Read More

İlaç Sektöründe Sosyal Medya Taktikleri

10 June 2014 13:07 |

IMS Health‘in, son zamanlarda yaptığı çalışmalarda sosyal medyanın sağlık hizmetlerinde hastaların rollerini nasıl değiştirdiğini ve ilaç endüstrisinde yaşanan bu derinlemesine etkileşimin önündeki engellerin üstesinden nasıl gelebileceğini gözlemliyor.

Sosyal medya şüphesiz ki; örgütler, topluluklar ve bireyler arasındaki süregelen iletişimi önemli ve … Read More

Wikipedia Şarlatanlara Geçit Vermiyor

25 March 2014 14:32 |

Dün akşam saatlerinde Işıl Arıcan’dan alınan bir habere göre alternatif tıpla ilgili daha fazla bilgi sağlanması amacıyla Wikipedia hakkında imza kampanyası başlatıldı. Aynı habere göre Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, bu imza kampanyasına tepkisini geciktirmedi.

Association for Comprehensive Energy Psychology tarafından … Read More

En Fazla Kullanılan Sağlık Bilgisi Kaynağı: Wikipedia

31 January 2014 13:51 |

İnternette herhangi bir konuda bilgi ararken belki de en çok kullandığımız web sitelerden bir tanesi Wikipedia. 2001 yılında kurulan ve bu tarihten iki yıl sonra Türkçe hizmet de vermeye başlayan kaynak, gönüllü insanlar tarafından hazırlanmış olan bir internet ansiklopedisidir. Siteye … Read More

Wikipedia ve Medikal İçerikler Hakkında

13 March 2013 14:19 |

İnternette hepimizin belki de en çok kullandığı web sitelerinden bir tanesi Wikipedia. Wiki ile başlayan pek çok web site şu an internette mevcut olmakla birlikte Wikipedia  bu web sitelerin en ünlüsü.Peki wiki ne demek hiç düşündünüz mü? Hemen söyleyelim, wikinin açılımı … Read More

Onkoloji Alanı İçin Sosyal Medya Kaynakları

30 November 2012 17:16 | 1

Sağlık alanında oluşturulan sayfalar her geçen gün hızla artmaktadır. İnternette oluşturulan içeriklerin düzenli bir şekilde denetlenmemesi sebebiyle sağlık alanında da doğru ve kaliteli kaynağa ulaşmak gittikçe zorlaşmaktadır.

17 dilde yayın yaparak geniş bir sağlık kitlesine hitap eden Webicina sağlık portalı, bu … Read More