Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Giyilebilir Teknoloji Ürünü Metria

Giyilebilir Teknoloji Ürünü Metria
Buğrahan Ceylan

Sağlık hizmetlerinden tam olarak faydalanabilmek, hastanın rahatsızlığına göre oldukça yüksek maliyetlere sahip olabilmektedir. Bu maliyetler, günümüzde hastalığın tedavisi kadar koruyucu önlemlerin de önemini oldukça artırmaktadır. Önlem alabilmek için ise anlık kontrol olmazsa olmazlardan.

Sensör teknolojisinin gelişimi ve yaygınlaşması ile pek çok şirket bu alana yönelmiş durumda. Bu teknolojilerin kullanımının yaygınlaşması için, sensörlerin olabildiğince kullanıcı dostu ve uygun fiyatlı olması gerekmektedir.  Metria isimli yeni bir giyilebilen teknoloji ise tam olara bu amaçla üretildi. Günümüzde kullanılan pek çok sensörün, kablolu ya da cildi rahatsız edebilecek bir yapısı olduğu düşünüldüğünde Metria oldukça kullanışlı.

Metria, cilde zararsız yapısı ve kullanım kolaylığı ile kişinin hayati bilgilerini anlık olarak görüntüleyebilen ve gerektiği durumlarda sağlık profesyonellerine iletebilen bir sensör. Küçük ve giyilebilir olması Metria’yı günlük aktiviteler sırasında rahatlıkla kullanılabilmesine de olanak sağlamaktadır. Hastayla ilgili kalp ritminden, uyku sırasındaki respirasyon oranına kadar pek çok bilgiyi toplayabilmekte ve hasta istediği zaman bir mobil uygulama aracılığıyla bu bilgilerini görüntüleyebilmektedir.

Metria sağlık sensörü ile ilgili daha çok bilgi alabilmek için burayı ziyaret edebilir ve aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Submit a Comment