Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Glass, Sürprizleriyle Geliyor

Google Glass, Sürprizleriyle Geliyor
Nihal Yormaz

Bir süre önce gündeme ve pazara bomba gibi düşen Google Glass’ın öldüğü haberlerini hepiniz duymuşsunuzdur. Fakat her ne kadar ilk Google Glass beklenen sükseyi yapamamış olsa da, şimdilerde küllerinden doğma hazırlıkları içinde. Yenilenerek piyasaya yepyeni özelliklerle tekrar sunulacak olan Glass 2.0; arttırılmış gerçeklik ve yüz ifadesi / mimik tanıma gibi üstün özelliklere sahip olacak. Google, yeni nesil gözlüğüyle ilgili çok fazla ipucu vermiyor ancak bilinen bir gerçek var ki o da; Google Glass 2.0’nin kurumsal pazara yönelik üretilecek olması.

9to5Google’ın haberine göre; yeni Google Glass, Enterprise Edition ya da Google Glass EE adıyla piyasaya sürülecek. Bunun amacının ise; Google Glass XE olarak adlandırılan ilk Google Glass Explorer Edition’ın, kurumsal pazarı hedef almamış ve bu nedenle de büyümesinin mümkün olamamış olması.

Google Glass EE’nin donanım özellikleri ise şu şekilde:

  • 802.11 a/b/g/n/ac dual-band
  • WiFi (5GHz, 2.4GHz)
  • Bluetooth LE
  • Şarj edilebilir batarya

Bu özellikler,  Glass at Work tarafından sıklıkla test edilen yeni Glass’ın, video oynatma özelliğine sahip olacağına dair de ipuçları veriyor. Federal Communications Commission’a (FCC) iletilen bilgilerde bu yeni cihazdan GG1 adıyla bahsediliyor. GG1’in ne olduğuyla ilgili ise, Google henüz bir açıklama yapmış değil. GG1’in 28 Aralık’ta piyasaya sunulması bekleniyor.

Submit a Comment