Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Hangouts’un Hastanelere Sunabileceği Fırsatlar

Google Hangouts’un Hastanelere Sunabileceği Fırsatlar
Alperen Sözen

Google+ herkes için olduğu gibi işletmeler için de büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor. Ne var ki hastane ve sağlık kuruluşları için Google+ hesabı bir zorunluluk aslında. Arama motoru optimizasyonunda, fikir liderliğine pek çok fırsat sunan Google+, özellikle sağlık sektörü için oldukça önemli.

Google+ ‘ın denenmesini gerektiren en önemli sebep aslında Google Hangouts dediğimiz özellik. Hangouts sayesinde ücretsiz çevrimiçi konferans ortamı yaratabiliyorsunuz. Bilindiği gibi bu özellik Skype gibi çoğu uygulama içerisinde ekstra ücrete tabi iken, Hangouts bu fırsatı tamamen ücretsiz sunuyor.

Hangouts, Google+ kullanıcılarını bir arada toplayıp görüşme yapma imkanını sunan bir ara yüz. Hangouts eklentisini bilgisayarınıza indirdikten sonra çevrelerinize eklediğiniz meslektaşlarınızla video konferans yapmaya başlayabiliyorsunuz. Bununla beraber iki seçeneğiniz var: ister konuşmanızı, konferansınızı çevrelerinize açarsınız isterseniz herkese açık yaparak insanların konferansınıza katılmasına da izin verirsiniz.

google-plus-hangouts

Hastane ve sağlık kuruluşları için Google Hangouts’un fırsatları çok fazla. Google Hangouts’dan fazlasıyla yararlanmanın birkaç yolunu sizlerle de paylaşalım istedik.

  • Hastanenizin internet sitesine, farklı tıbbi konuları derleyen hangoutsları düzenli yükleyebilirsiniz. Bununla beraber, bu hangouts’lar sonraları hastanenizin YouTube kanalına yüklenebilir ve canlı konferansa katılamamış insanların izlemesi için sunulabilir.
  • Hasta ve hasta yakınlarının sorularını cevaplamak için Google Hangouts’la canlı bir yayın yapılabilir, hastanenizin cerrah takımı bu soru cevap seansında bulunabilir.
  • Uzman doktorların kendi aralarında tavsiye alışverişinde ya da yeni bir tedavi yöntemini tartışmalarında araç olarak kullanılabilir.
  • Hemşirelerin teknoloji ile işbirliğini arttırmak ve yeni prosedürleri benimsemelerini sağlamak için bir araç olabilir.
  • Uzmanların yorumladığı bir ameliyatı canlı yayınlamakta kullanılabilir.

glass doctor

Google Glass ile birlikte özellikle ameliyatların canlı yayınlanması daha da kolaylaşıyor. Yeniliklere yol açmak için çok önemli fırsatlar sunan Hangouts, Glass işbirliği sayesinde de çekimlerin kolaylaşmasını, daha gerçek zamanlı olmasını ve ekran/görsel paylaşımının bambaşka boyutlara taşınmasına yardımcı oluyor.

Submit a Comment