Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google’dan, Doktorlara Özel Saat

Google’dan, Doktorlara Özel Saat

| On 25, Jun 2015

Google, yeni bir akıllı saatle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor ancak bu saat şimdilik sadece doktorların kullanımı için özel üretilmiş bir cihaz. Google X ekibinin bir ürünü olan bu saat, birçok akıllı saatten daha fazla sensöre ve sağlık verisini takip edecek özel izleme paketlerine sahip.

Klinik çalışmalarda ve ilaç testlerinde kullanılmak için özel olarak tasarlanan saatin, etkileyici miktarda özelliği mevcut.  Takibini yapabileceklerinizden bazıları şöyle:

  • Nabız
  • Kalp ritmi
  • Cilt sıcaklığı
  • Işığa maruz kalma
  • Gürültü seviyesi

Bloomberg’in haberine göre; medikal özellikleriyle dikkat çeken bileklik, doktorların kişisel sağlık takibi yapabilmesine olanak tanıyor olacak.

Bu akıllı saatte adımsayar, uyku kalitesi ölçer ve diğer ivmeölçer gibi geleneksel spor izleme özellikleri de mevcut. Özellikle doktorların kullanımına sunulacak olan saat için Google’ın Yaşam Bilimleri ekibinin başkanı Andy Conrad; şu an için teknik özellikleri tam olarak söylenmeyen saatin, Google’ın geliştirdiği ilk tıbbi cihaz olmadığını vurguluyor. Bununla ilgili daha önce yaptığımız şu haberi okuyabilirsiniz. Reçeteli hastalar tarafından da kullanılabileceği ifade edilen saatle ilgili, Apple’ın ResearchKit ’ine benzer bir çalışma sunmayı planladığı iddia ediliyor. Ancak Google’ın bu bilekliği genel satışa sunmayacağı özellikle vurgulanıyor.

Submit a Comment