Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

En İyi 4 Kalp Sağlığı Uygulaması

En İyi 4 Kalp Sağlığı Uygulaması
Nihal Yormaz

Kalp hastalıkları zamanımızda ölümle en çok sonuçlanan hastalıklardan biri. Bu nedenle kalp sağlığı her zamankinden çok daha fazla önem kazanıyor. National Institute on Aging’in araştırmasına göre mobil teknolojilerde yaşanan son gelişmeler sayesinde bu ölüm oranlarının aşağı çekilmesi mümkün. Biz de sizler için şu anda pazarda bulunan en iyi 4 kalp sağlığı uygulamasını inceledik. Bir göz atmanızda fayda var.

1. Healthy Heart 2

Braun Healthy Heart sayesinde kalp sağlığınızı takip etmek çok kolay. Tansiyonunuzu ölçen genel sağlığınız için temel bir veren ve nabız ölçümünüzü de zahmetsiz bir şekilde gerçekleştiren bu uygulamanın hem iOS 8 versiyonu hem de Android versiyonu mevcut. Braun Healthy Heart, size rehberlik edecek ve sizi motive edecek son derece başarılı bir uygulama. Sağlığınızı kontrol etmeye hemen bugün başlamak isteyenlere tavsiye ediyoruz.

braun-healthy-heart-1-6-s-307x512

2. Instant Heart Rate

2011 Mobile Premier Awards En iyi Sağlık Uygulaması ödülünü kazanan Instant Heart Rate uygulaması, cep telefonunuzun flaş ışığı ile çalışıyor. Nabzınızı ölçmeye yarayan bu uygulama bir nevi tansiyon ölçme cihazı diyebiliriz. Uygulamayı açtıktan sonra telefonunuzun flaş ışığı açılıyor ve kameraya parmağınızı yerleştirerek 10 saniye için nabzınızın ölçülmesini sağlayabiliyorsunuz. Ölçüm sonrasında ise nabzınız ekranda beliriyor. Kullanımı çok kolay olan bu uygulama da tavsiye ettiklerimiz arasında yer alıyor.

Instant-Heart-Rate

3. MotionX 24/7

MotionX 24/7 uygulaması, akıllı cihazınıza bağlı kulaklığınızla siz uyurken kalp atış hızınızı ölçüyor. Akıllı saatlerle de kullanılabilen uygulama sayesinde yatak hareketleriniz, nefes alışınız hatta horlamanız bile kontrol altında. Telefonunuzun arka flaşına gelecek şekilde parmağınızı yerleştirdiğinizde ise nabız ölçümü yapabiliyorsunuz.

1

4. Withings Health Mate

Withings Health Mate uygulamasıyla tansiyonunuzu kontrol etmeniz ve izlemeniz mümkün. Ölçüm almayı unutmamak için anımsatıcılardan yararlanabileceğiniz uygulama, tansiyon eğilimlerini ortaya çıkarmak için otomatik olarak sonuçlarınızın grafiğini de oluşturuyor. Ayrıca, uygulamayı doktorunuza sonuçlarınızı aktarabilmeniz için Excel veya CSV dosyasında saklama olanağınız da var.

0

 

Submit a Comment