Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google’dan Sanal Doktor Uygulaması

Google’dan Sanal Doktor Uygulaması
Fatma Selin Nazik

Vücudunuzda gözlemlediğiniz hastalıklarla ilgili internet üzerinden araştırma yapmak tehlikeli olabilir. Çünkü siz araştırma yaparken hastalığınızla ilgili gerçek tanılara ulaşabilirsiniz fakat aynı zamanda yanlış bir tanı yüzünden sebepsiz yere kendinizi korkutmuş da olabilirsiniz.

Gerçi Google da hastalık tanılarını belirlemede akıllı bir çözüm yolu olabilir. Farz edelim ki kolunuzda sürekli bir ağrı oluyor. Günümüzde böyle bir durumla karşılaşan birçok kişinin büyük ihtimalle ilk yapacağı iş Google’a girip ‘Kol ağrısı’ diye araştırma yapmak olacaktır. Araştırma sırasında binlerce tanıyla karşılaşabilirsiniz, bunların birçoğu hastalığınızın basit bir rahatsızlık olduğunu gösterebilir ama birçoğu da çok ciddi rahatsızlıkların belirtisiymiş izlenimi verebilir size.

google still

Google tüm bu karışıklıkları gidermek için siz araştırma yaparken ilgili doktorlar ile video sohbetleri yapabilmenize olanak sağlayan bir Helpouts-still özelliği üzerinde çalışıyor.

Deneme süreci boyunca randevu ücretlerini Google karşılıyor fakat büyük ihtimalle deneme süresi bittikten sonra bu ücreti hastalar karşılayacak. Lakin bu ücret, gerçek bir doktora göründüğünüz zamanki ücretten daha ucuz olabilir.

Submit a Comment