Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google ile Doktorunuzla Video Sohbet Yapabileceksiniz

Google ile Doktorunuzla Video Sohbet Yapabileceksiniz
Çağla Akın

Google, kullanıcılarına sağlık sorunlarını tartışma amacıyla doktorlarıyla canlı video sohbet sağlayacak Helpouts girişimi için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını bildirdi. Bir yıl kadar önce tanıtılan ücretli Helpouts danışma servisi arzını genişletmeye devam ediyor; Google yeni özelliğini test ediyor.

Bu özellik de şuan sınırlı kullanıcılar tarafından test ediliyor ve başarılı olursa hayata geçirilecek.

53fabcf64300b

Google’ın sözcüsü bu yeni uygulama ile ilgili: “İnsanlar temel sağlık bilgilerini aradığı zaman-uykusuzluk yada gıda zehirlenmesi gibi- hedefimiz mevcut olan en yaralı bilgiyi sağlamaktır. İnsanlara yararlı olup olmadığını görmek için bu yeni özellik üzerinde çalışıyoruz.” dedi.

Google, Google Fit ve diğer giyilebilir cihazları için kendini hızla geliştiriyor ve sağlık sektöründe adından söz ettirmek için sabırsızlanıyor. Bilindiği gibi Google özellikle Apple’ın HealthKit uygulaması ile sıkı bir rekabet içinde. Aynı zamanda Google 2012 yılında “Google Health” markası oluşturmaya çalışmış fakat başarılı olamamıştı. Google’ın bu girişiminde başarılı olup olmayacağı ise merakla bekleniyor.

Submit a Comment