Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Health4Me Yeni Güncellemesiyle Hasta-Doktor İletişimini Kolaylaştırıyor

Health4Me Yeni Güncellemesiyle Hasta-Doktor İletişimini Kolaylaştırıyor
Kubilay Han Uluerim

United Healthcare geliştirdiği Health4Me uygulamasına yaptığı güncellemelerle yeni özellikler eklediğini ve verdiği hizmeti geliştirdiğini duyurdu.

Güncellenmiş Health4Me otomatik olarak UnitedHealthcare planı kapsamındaki üyelere uyarılar yollayarak tıbbi tedaviler ve tahlilleri hatırlatıyor. Hastaların tedavi kurallarına uyması, sağlık hizmeti alacağı bir kurumu bulması ve randevu alması kolaylaşıyor. Güncellemeyle beraber ilaç kullanımı yönetimi için Apple Touch ID güvenlik sistemi ve hizmet ücreti karşılaştırmaları gibi özelliklerin de eklendiği belirtiliyor.

“Temel fikrimiz daha fazla hastayı sanki popüler bir uygulamayı kullanıyormuş gibi sağlık planlarıyla daha sık etkileşime sokmaktır. Ek olarak hastaları karar verme aşamasına dahil etmek uzun vadede oluşacak planlamalardaki karışıklıkları engelleyecektir.”

– United Healthcare Dijital Ürünler Yardımcı Başkanı Craig Hankins

h4m1

Hankins’e göre uygulamaya eklenen ilaç kullanımı yönetimi aygıtları da aslında doktor-hasta iletişimi için iyi bir fırsat oluşturuyor. Zira uygulamanın tıbbi hizmet ve reçeteler için fiyat saydamlığı özelliği sayesinde kullanıcıların bir doktor ziyareti sırasında bile fiyatları kontrol etmesi ve alternatifler bulması sağlanıyor. Bu sayede herkes bütçesine göre hizmet alabiliyor ve ekonomik hatalara düşmüyor.

Submit a Comment