Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İki Devi Birleştiren Mobil Uygulama

İki Devi Birleştiren Mobil Uygulama
Alperen Sözen

Mobil yaşamın hızlanmasıyla ve mobil yaşayan şehirli profesyonellerin çoğalmasıyla, kullanılan uygulamaların ve mobil cihazların sağlığa göz kırpması kaçınılmaz oldu. Bu durumu kabullenmek zor olsa da, geleceğin dijital ve mobil çözümlerde olduğunu kabul eden bazı vizyonerler de var elbette.

Bu vizyonerlerden Johnson&Johnson’a bağlı  Janssen Healthcare  InnovationCare4Today isimli uygulamayı kullanıcılara Apple App Store ve Google Play Store üzerinden sundu. Uygulama hastaların kendi ilaçlarının takibini kolaylaştırarak, tedavi sürecinde destek sağlıyor. Care4Today™ aynı zamanda hastaları, ilaçlarını düzenli almaya devam etmeleri için motive de ediyor.

Sağlık sigortası şirketi Aetna’nın bütünleşik platformu CarePass® kullanıcılara favori sağlık uygulamalarını birleştirme imkanı tanıyarak tek merkezden devasa veri topluyor. Toplanan veriler ilaç kullanma ve beslenme alışkanlıkları, spor alışkanlıkları hakkında bilgilere döüştürülüyor ve kullanıcıya geri bildirim veriliyor.

Aetna, CarePass® platformuna Janssen Healthcare Innovation’ın Care4Today’ini de ekledi. Böylece artık kullanıcılar ilaç takibi konusunda platformda bir alternatife sahip olacak.

Aetna’nın belirttiğine göre sadece Birleşik Devletler’de 120 milyondan fazla yetişkinin akıllı telefonu var ve bunların %19’u en az bir sağlık uygulaması barındırıyor. Bu sayıların gittikçe arttığı düşünülürse Aetna’nın hareketinin ardında yatan mantık daha net anlaşılabilir.

Comments

  1. sami Ortaç

    Care4Today google play store de yok malesef

Submit a Comment