Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Glass’la Ameliyat Odasına

Google Glass’la Ameliyat Odasına
Buğrahan Ceylan

Google’ın yeni çıkardığı Googla Glass, piyasaya sürülmeden çok önceden pek çok sektörde, sunduğu potansiyellerle heyecan yaratmıştı. Özellikle sağlık sektörü içinde, sunabileceği kolaylıklarla yeni bir dönemin başlamasını sağlayabilecek olan Glass için pek çok yazı yazıldı.

Amerika’da cerrahlık yapan Rafael Grossman ise, Google Glass ile yaptığı cerrahi bir işlemi yayınlayarak, Glass’ı bu alanda ilk kullananlar arasına girmeyi başardı.

Cerrahi müdahaleye başlamadan önce, Google Glass ve bir iPad aracılığıyla tüm network ihtiyacını karşılayan Dr. GrossMann ilk önce kendini tanıtarak yapmayı düşündükleri işlemin ayrıntılarından bahsediyor. Daha sonra ise, müdahalenin önemli ve kısa bir özetini Glass ile yayınlıyor.

Dr. Grossmann tabii ki bu işlem sırasında hasta gizliliğine de önem veriyor ve hastanın kimliğini ortaya çıkaracak herhangi bir ayrıntı ya da görüntü vermemeye özen gösteriyor.

 Google Glass’a gelecek olan yeni uygulamaların sağlık alanında oldukça etkili olacağı düşünülüyor. Peki, sizce Google Glass’ın sağlık sektöründe ne gibi yararları olabilir?

Submit a Comment