Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Erken Müdahale Teknolojileri Mobil Sağlığa Geliyor

Erken Müdahale Teknolojileri Mobil Sağlığa Geliyor
Can Aytı

Daha öncede pek çok araştırmaya önderlik etmiş olan ünlü analiz şirketi Frost&Sullivan, firmalara yönelik pazar araştırması, analiz, büyüme stratejileri ve kurumsal eğitim servisleri gibi konularda hizmet vermektedir. Frost&Sullivan’ın yaptığı son analizlere göre, artık ekonomik gücün, internet bağlantılı ve mobil sistemlere dayalı erken müdahale teknolojilerinin daha da büyütülmesi ve geliştirilmesine uygun olduğunu söylemektedir.

frost_sullivan

Raporun, Amerika’da erken müdahale teknolojileri için en önemli itici gücün, yasama maliyet kontrolleri, öz yönetim için ortaya çıkan tüketici talebi ve teknoloji sevkiyatları için fiyat düşürme işlemlerinin bir kombinasyonu olduğu yönünde.

Araştırmaya göre genel sağlık teknolojileri bölümü 2012 yılında 3.87 milyar dolar gelir elde etti ve tahminlere göre bu rakamın 2017 yılında 5.12 milyar doları bulması bekleniyor.

Frost & Sullivan Global Research direktörü Daniel Ruppar: “Erken müdahale araçları risk altında çalışan insanlar için yeterli alan sağlayabilir, özellikle maliyet baskıları bireysel çalışanların kapsama ihtiyaçlarına bağlı olarak alakart işverenin faydaları portföyünün tanıtılması yönünde etkilidir.” Ve “Ancak sağlık programları, bir orta yol oluşturarak, cepten yapılacak harcamaları azaltıp, işverenin sosyal yardım kampanyalarını tatmin ediyor.” Dedi.

Submit a Comment