Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

InfoBionic, 3’ü 1 Arada Teknolojisi ile Kalbinizi Koruyor

InfoBionic, 3’ü 1 Arada Teknolojisi ile Kalbinizi Koruyor
Kubilay Han Uluerim

Lowell, Massachusetts merkezli InfoBionic, uzaktan hasta takip sistemi MoME Kardia için FDA 510(k) iznini almayı başardı.

MoMe Kardia, kalpteki ritm bozukluklarını tespit etmek için EKG, solunum ve hareket verilerini toplayan bir cihaz olarak tasarlanmış. Oldukça hafif olan cihaz, kolye olarak boynunuza asılabiliyor veya kemerinize takılabiliyor. Aslında yeni tanıtılan bu ürün, 2. nesil bir cihaz. Aynı cihazın 1. nesil modeli de FDA izni almış, fakat piyasaya sürülmemiş ve reklamı yapılmamış.

”Birinci nesil cihaz 3’ü 1 arada özelliğine sahipti. Ön tarafından veriyi toplayıp Bluetooth ile telefona yolluyor, sonra da bulut sistemine aktarıyordu. Yeni Zelanda’da bir pazarlama denemesi yaptık. Deneme sonucunda aldığımız geri bildirime göre, kullanıcıların ikinci bir telefon kullanmayı istemediklerini öğrendik. Sürekli veri toplayan cihazın çalışması için ikinci bir telefon vermemiz gerekiyordu. Çünkü, Facebook veya LinkedIn hesabınızı kontrol etmeye kalkarsanız bağlantıyı engelleyebiliyordunuz.” diyor CEO Nancy Briefs.

InfoBionic, bunun üzerine 2. nesil cihazını geliştirmeye başlamış. Yeni MoMe Kardia, hücresel olarak topladığı verileri, bulut tabanlı bir platforma aktarıyor ve burada analiz ediyor. Bu da hata yapma oranını azaltıyor. Cihaz, event recorder(olay kaydedici), Holter monitörü ve MCT monitörü özellikleri taşıyor. Yani hastanın doktoru, istediği zaman farklı ölçümler yapmak için, cihazın kullanım ayarlarını değiştirebiliyor. Toplanan veriler ise internet ortamında, iOS ve Android cihazlar sayesinde, bir arayüz kullanılarak doktorlar tarafından incelenebiliyor.

Submit a Comment