Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iPhone’la Yalnızca Şarkıları Değil İlaçlarınızı da Tanımlayın

Buğrahan Ceylan

Artık akıllı telefonların neredeyse günlük her türlü ihtiyaca yönelik kullanıldığını rahatlıkla görebilmekteyiz. Öyle ki ismini dahi bilmediğimiz ve ilk defa dinlediğimiz bir şarkının, cep telefonlarımız sayesinde saniyeler içinde detaylarına ulaşabiliyoruz. Peki böylesine rahat ve pratik bir kullanım neden sağlık hizmetlerine yönelik çalışamasın ki?

MedSnap uygulaması tam da bu ihtiyaca göre hazırlanmış bir mobil uygulama. Uygulamanın ayrıntıların geçmeden önce belirtmek gerekir ki, yanlış ya da aşırı dozda ilaç kullanımı yüzünden pek çok kişi hayatını kaybetmektedir. Özellikle birbirine şekil-renk olarak benzeyen ilaçların yanlış zamanda kullanılmaları oldukça sık rastlanan bir durum. MedSnap uygulaması ise, aynı ismini bilmediğiniz şarkının detaylarına ulaşabildiğiniz gibi, kullanıcıya herhangi bir ilacın tüm detaylarını tek bir fotoğraf üzerinden verebilmektedir.

Hakkında bilgi edinilmek istenen ilacın boyutu, rengi ve logosunu veri tabanından inceleyerek tüm bilgiyi sunabilen uygulama özellikle günlük olarak oldukça fazla ilaç tüketimi yapan kişilere büyük bir rahatlık sağlayabilmektedir.

Uygulama geniş bir ilaç veri tabanına sahip olmakla birlikte, aynı zamanda sunduğu özellik sayesinde, sağlık uzmanlarının kişinin kullandığı ilaç rejimi hakkında da bilgi sahibi olabilmesine olanak sağlamaktadır. Bir diğer kullanışlı özellik ise, uygulamanın tek seferde yalnızca 1 ilacı değil pek çok ilacı tanımlayabilmesidir. Uygulamanın hedef kitleleri arasında en çok; klinisyenler, hastaneler, eczacılar bulunmaktadır.

Comments

Submit a Comment