Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Verizon Sağlık Alanında Çalışmalarına Devam Ediyor

Buğrahan Ceylan

Verizon, Amerika’da bulunan en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri. Gelişmiş teknolojik alt yapı ve tecrübeleriyle yakın bir zamanda sağlık sektörüne katkı sağlamak amacıyla çalışmalara başlayan Verizon şirketi, sağlıktaki dijital gelişmeler ve güvenlik problemlerine de gerçekçi çözümler üretebilmek için çalışmaktadır.

 

Verizon’un sağlık endüstrisine nasıl bir katkıda bulunacağı ile ilgili açıklama yapan bir yetkili: “Verizon denildiği zaman akla ilk önce kablosuz iletişim ve ağlar gelmektedir. Fakat bunun dışında şirketimizin 6 milyar dolar değerinde bir sağlık endüstrisi yatırımı da bulunmaktadır. Bu endüstriye daha fazla dâhil olarak, bazı çıkmazların çözüme kavuşmasını ve geliştirilmesini amaçlıyoruz.” diyerek şirketin izlediği politikayı belirtmişti.

Sağlık alanına girerek hem kablosuz iletişim ağında hem de teknolojik alt yapı desteğinde bulunan Verizon, getirdiği yenilik ve hizmetlerle Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) onay alabildi. Özellikle Verizon’un yeni çözümü; HIPAA kuralları ile uyumlu olan “Uzaktan Erişim Sağlık Kontrolü Sistemi” FDA tarafından tam olarak izin alabilmiş durumdadır. Sistem, sağlık uzmanlarının biyometrik cihazlarla anlık olarak güncellenen hasta bilgilerine ulaşımını sağlamaktadır. Bu sayede sağlık kontrolü her an görüntülenebilmektedir.

Submit a Comment