Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İskoçya’dan Dijital Sağlığa Teşvik Kampanyası

İskoçya’dan Dijital Sağlığa Teşvik Kampanyası
Kubilay Han Uluerim

Erkekler tenis kategorisinde dünya birincisi olan ünlü sporcu Andy Murray, Digital Health & Care Institute (DHI) adlı İskoç inovasyon programı bünyesinde yeni bir kampanya başlattı. Gençlerin dijital sağlık sektörü için yeni fikirler üretmesini teşvik etmek bu girişimin temel amacı olacak.

#TeenTechChallenge etiketiyle yürütülen kampanya; İskoçya liselerinde, kolejlerinde ve diğer gençlik gruplarında okuyan 14-17 yaş aralığındaki kişilerden hayatı kolaylaştıracak dijital sağlık teknolojileri geliştirmelerini bekliyor.

Resmi açıklamaya göre kampanya sonunda kazananların projeleri gerçek hayata geçirilecek. Ek olarak öğrencilere Apple Watch ve iPad verilirken okullarına da 2000 £ yardım yapılacak. İlk etapta başarılı olan ekipler #TeenTechBootcamp adlı bir çalışma kampına girecek ve uzmanlardan yardım alacak. Girişimcilik ve sunum konusunda eğitilen gençler, kamp sonunda elde ettikleri bilgilerle bir jüriye sunum yapacak.

Kazananlar Kasım ayında açıklanacak. Prototipler DHI’ın kendi inovasyon aşamalarından geçecek ve desteklenecek.

“Profesyonel bir tenis oyuncusu olarak kendi performansımı gözlemek için her gün dijital sağlık teknolojileri kullanıyorum. lakin bu teknolojiler sadece atletler için değil. Herkes bu teknolojiler sayesinde sağlık ihtiyaçlarını giderebilir ve hedeflerine daha rahat ulaşabilir.”

-Andy Murray

 

Kaynak:

Submit a Comment