Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

NHS, Hastaların ve Sağlık Sektörü Çalışanlarının Sesini Twitter’dan Duyuruyor

NHS, Hastaların ve Sağlık Sektörü Çalışanlarının Sesini Twitter’dan Duyuruyor
Kubilay Han Uluerim

Birleşik Krallık’ın ünlü sağlık sistemi NHS, hastaların ve çalışanların deneyimlerini paylaşabilecekleri bir sosyal medya kampanyası başlattı.

@NHS Twitter hesabı üzerinden 3 ay boyunca yürütülecek olan kampanya, her hafta farklı bir hasta veya çalışanı ele alacak. Düşüncelerini ve fikirlerini belirten kişiler aynı zamanda diğer Twitter kullanıcılarıyla da etkileşime geçecekler.

Yılda 300 milyon genel pratisyen ziyaretine ulaşan, geçen ay kaza ve acil durum departmanına 1.9 milyon kişinin geldiği NHS, hizmet konusunda oldukça deneyimli.

 

Twitter hesabını kullanan kişilerden gelen tweetlerin bazıları şöyle:

“Hodgkin dışı lenfoma teşhisi konulması hayatımda önemli bir yer tutuyor. Yolculuğumla ilgili tüm inişleri ve çıkışları bu hafta sizlerle paylaşmayı hedefliyorum. Umarım yazdığım deneyimler bu yolda yürüyen diğer kanser hastalarına yalnız olmadıklarını gösterir.”

– Barking, Havering and Redbridge University Hospitals bünyesinde tedavi gören Richard Orchard

 

“NHS hepimizin yaşamına dokunan çok kapsamlı bir kurum fakat çoğumuz NHS’i sadece gazete manşetlerinden takip ediyoruz. Bu kampanya NHS çalışanları ve değerli hastaların sisteme büyüteçle bakmasını sağlayacak mükemmel bir fırsat. Bu sayede verilen hizmeti geliştirmek için hırsla çalışırken birçok kişinin deneyimlerinden faydalanabileceğiz.”

– NHS England Baş Hemşirelik Memuru Jane Cummings

 

“Bu, NHS’in giriştiği en muazzam faaliyetlerden biridir. Hastalardan ilk yardım ekiplerine kadar hesabı kontrol eden tüm kişiler, başkalarının empati duyacağı önemli hikâyelerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.”

– Twitter UK Haber ve Hükümet Ortaklıkları Başkanı Rob Owers

North West Ambulance Service’te danışman sağlık görevlisi olarak çalışan Dan Smith’in kampanyayı başlatan videosunu @NHS hesabından izleyebilirsiniz.

 

Kaynak:

Submit a Comment