Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İstanbul Biyometri Konferansı İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Biyometri Konferansı İçin Geri Sayım Başladı
Buğrahan Ceylan

Parmak damar izi, avuç damar izi, yüz tanıma, iris ve retina tarama gibi tüm dünyada kullanılmaya başlanan biyometrik çözümlerin en yeni örnekleri ve başarılı uygulamaları Proline Bilişim tarafından 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası İstanbul Biyometri Konferansı 2013’te masaya yatırılacak.

Tüm dünyada kamu kurumları ve şirketler; hizmetlerin verimli, doğru ve hızlı bir şekilde sağlanabilmesinin yollarını arıyor. Geleneksel kimlik doğrulama sistemleri modern ihtiyaçlara artık yanıt vermiyor. Öncü teknoloji şirketi Proline Bilişim, Türkiye’nin biyometri odaklı ilk ve tek konferansı olma özelliğini taşıyan Uluslararası İstanbul Biyometri Konferansı’nda; küresel uzmanları, şirket yöneticilerini, akademisyenleri ve üst düzey devlet görevlilerini, geleceğin şehirlerinin en önemli unsurları arasında görülen biyometrik kimlik doğrulama sistemlerini konuşmak üzere bir araya getiriyor.

29-30 Mayıs tarihlerinde İstanbul Marriott Hotel Asya’da düzenlenecek etkinlik şimdiden büyük ilgi görüyor. Sınırlı sayıdaki yerlerden birine sahip olup, geleceğin biyometri teknolojileri ile tanışmak isteyen kişi ve kurumların kayıtlarını tamamlamaları için acele etmeleri gerekiyor.

Sağlık sektöründe devrim yaratması beklenen parmak damar izi doğrulaması

Bu yıl ilk kez düzenlenecek etkinlikte biyometri teknolojisi alanındaki son gelişmeler, sektörün önde gelen temsilcileri tarafından ayrıntılarıyla masaya yatırılacak. Etkinlik kapsamında ayrıca güncel biyometri çözümlerinin tanıtılacağı bir fuar da bulunuyor. Etkinlikteki ana başlıklar arasında; biyometride kilit teknolojiler, biyometri teknolojilerinin avantajları, parmak izi, parmak/avuç damar izi, iris, yüz ve ses tanıma teknolojileri, biyometride yeni standartlar ve hükümet politikaları bulunuyor. Etkinlikte ayrıntılarıyla anlatılacak olan parmak damar izi çözümü, özellikle sağlık hizmetlerinde maliyetleri önemli oranda düşürüyor ve olası kimlik sahtekarlıklarının önündeki sağlam bir güvence olarak öne çıkıyor.

Submit a Comment