Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kinsights, Ebeveynlere ve Çocuk Doktorlarına Özel Kayıt Sistemi Geliştirdi

Kinsights, Ebeveynlere ve Çocuk Doktorlarına Özel Kayıt Sistemi Geliştirdi
Seçil Uygungil

Ebeveynler, çocukları hastalandığında sık sık internet sitelerine ve çevrimiçi forumlara göz atıp çocuklarını neyin rahatsız ettiğini anlamaya çalışır. Ancak çocukların sağlık geçmişlerine göz atmak, sitelerde dolaşmaktan çok daha etkili bir yöntemdir. Çocuklarının sağlık geçmişi kayıtlarına ulaşamaması ebeveynlerin işini fazlasıyla zorlaştırmaktadır.

Çocuklarının sağlık geçmişlerini düzenli bir şekilde tutmak ve istedikleri takdirde kayıtlara göz atmak isteyen aileler için Kinsights şirketi bulut tabanlı dijital sağlık kayıtlarını Amerika’da piyasaya sürdü.  Ebeveynler çocuklarının ilaç alerjileri, önceki ameliyatları ve acil durumlar için gerekli iletişim bilgileri gibi tıbbi kayıtları güvenli bir şekilde Kinsights’ın hazırladığı siteye aktarabilecekler. Kinsights’ı yalnızca aileler değil çocuk doktorları da kullanabiliyor. Ailelerin güncellediği verileri takip eden doktorlar gerekli durumlarda minik hastalara yardımcı olabilecek.

Kinsights’in piyasaya sürülmesiyle, Amerika’nın son dönemlerde yaygınlaştırmaya çalıştığı elektronik tıbbi kayıt uygulamalarına böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu. Ancak doktorların daha önceden piyasaya sürülen Practice Fusion ve CareCloud gibi genel hastalar için oluşturulan başka kayıt sistemlerini kullanıyor olması, yalnızca çocuklara yönelik geliştirilen Kinsights’ın yaygınlaşmasını engelleyebilir. Ancak aileler için kayıtlara en hızlı şekilde ulaşabilmek önemli bir nokta. Bu açıdan Kinsights’ın hedef kitlesinin daha dar olması aslında bir avantaj diyebiliriz. Bir diğer avantajı ise, çevrimiçi hasta forumlarına yer vermesi. Artık aileler çeşitli sitelerden farklı yorumlar okumak yerine tek bir kaynaktan doktorların ve kendileriyle benzer bir durumla karşılaşmış ebeveynlerin yorumlarına ulaşabilecek. Üstelik, bu yeni sisteme üye olmak ücretsiz.

Submit a Comment