Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Samsung’dan Yepyeni Sağlık Platformu

Samsung’dan Yepyeni Sağlık Platformu
Ceren Gülpınar

Samsung, San Francisco’da sensörler aracılığı ile kalp hızı, solunum hızı ve kan basıncı gibi bir dizi vücut fonksiyonu izleyebilen yeni bir dijital sağlık platformunu duyurdu. Simband ismindeki bu platformu kullanan kullanıcılar, kendi sağlıklarıyla ilgili olan biteni çok kolay bir şekilde öğrenebilecek.

Simband sağlık konularıyla ilgili iyi içerikler sunabilen ve verileri güvenle saklayan açık kaynak platformu SAMI ile birlikte çalışmaktadır. Simband yalnızca Android destekli cihazlar tarafından kullanılabilen bir platformdur.

samsung_simband

Simband, tasarlanmış sensör teknolojilerinin kombinasyonu, algoritmalar ve SAMI tabanlı yazılım, insan bedeninin yeni bir seviyeye ulaşması için, vücudun bireysel anlayışı olacak. Üniversite araştırmacıları ile iş birliği içinde kurulan yeni teknoloji platformu, sağlık hizmetlerini iyileştirmeye yönelik dijital ürünlere sahip olan Samsung’un bir parçası olmuştur. Samsung Dijital Sağlık Girişimi, açık donanım ve yazılım platformlarına dayalı, tüketicilere ve sağlık hizmeti sunan profesyonellere yardımcı olacak, sensörler, algoritmalar, veri toplama ve analiz kullanımına da izin verecektir.

Submit a Comment