Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

LinkedIn’e İlaç Sektöründen Yeni Bir “Influencer”

LinkedIn’e İlaç Sektöründen Yeni Bir “Influencer”
Buğrahan Ceylan

LinkedIn, influencer makaleleri için Pfizer CEO’su Ian Read‘i de sesleri arasına ekledi. Yayınlanan makaleler arasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Richard Branson gibi liderler de yer alıyor. LinekdIn bu projeyi Kasım 2012’den beri sürdürüyor. Bu makaleler aynı zamanda LinkedIn günlük haber servisinde de görüntülenebiliyor.

Read’in “İtibarı Damlalarla Biriktirirsiniz Ama Litrelerle Kaybedebilirsiniz” temalı makalesi bir ilaç firması için itibarın önemine değiniyor. Yayınlanmasından bir gün sonra makalenin görüntülenme sayısı 8,500’e ulaştı.

linkedin1

Etkileşim konusunda da makalenin başarısı oldukça iyi. Şimdiye kadar LinkedIn içerisinde 1,200 paylaşım ve 66 yorum, 45 tweet ve 122 Facebook beğenisi almış durumda.

Pfizer CEO’sunun influencer olarak ilk çıkışı, aralarında bulunduğu 50 ismin arasında, Nissan CEO’su Morgan Stanley de dahil, LinkedIn’in yayın platformunu kullanıcılara açmasıyla aynı zamana denk geldi.

Platforma üye olanlar LinkedIn profillerinde uzun formatlı iletileri yollayabilecek ve Facebook benzeri bir mantıkla, bağlı olmadıkları LinkedIn üyeleri tarafından takip edilebilecekler.

 

Submit a Comment