Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bu Teknoloji Sayesinde Stresten Uzak Kalabilirsiniz

Bu Teknoloji Sayesinde Stresten Uzak Kalabilirsiniz
Buğrahan Ceylan

Empatica isimli şirket, kullanıcılarına sunduğu ürün ile modern hayatın problemlerinden biri olan stres faktörünü azaltmak için çalışıyor. E3 isimli giyilebilir teknoloji ürünü bilekliği sayesinde şirket, kullanıcıların günlük aktiviteleri içinde en fazla ne zaman stres altında olduklarını belirlemeye çalışıyor.

Şirket bu bileklik sayesinde, örneğin iş yerinde, en fazla kimle iletişim kurarken daha fazla stres altında olduğunuzu ya da gün içinde hangi iş ile uğraşırken baskı hissettiğinizi belirleyebiliyor. Bu sayede stres kaynaklı sağlık problemlerinin de belli bir seviyeye kadar önüne geçilebilmesi hedefleniyor.

Özellikle iş ortamında kullanılması önerilen bilekliğin örnek kullanım şekli içi şu örnek verilmiş: Diyelim ki sürekli ziyaret ettiğiniz bir müşteriniz var. Bu müşteri ziyaretleri sırasında stres seviyeniz normalden fazla ve her seferinde artış gösteriyorsa bu veri işvereninize gönderiliyor. Böylece işveren çalışanının sağlığı için, müşteriye bir başkasını gönderebiliyor.

e3_bileklik

Strese sebep olan belli sebeplerden ayrı olarak, bileklik aracılığıyla toplanan diğer bütün yaşamsal veriler de bir mobil uygulamaya gönderiliyor. Bu sayede toplanan veriler daha ayrıntılı bir analize girerek, daha sağlıklı bir yaşam tarzı için öneriler oluşturulabiliyor.

Submit a Comment