Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MC Sensor ve Quell ile Kaslarınıza Yardım Edin

MC Sensor ve Quell ile Kaslarınıza Yardım Edin
Kubilay Han Uluerim

Dijital teknolojilere en çok ihtiyacımız olan alanlardan biri de spor. Özellikle kas gelişim aşamaları, kas ağrıları, sakatlıklar ve benzeri olası sorunların teşhisi ve tedavisi için çeşitli teknolojiler geliştirilmeye devam ediyor. 2016 yılı için halihazırda üzerinde çalışılan ve bu sene içinde çıkacak teknolojiler şöyle:

TmG-BMC, hareket bilimi ve biyomekanik alanında, spor ve sağlık sektörüne rehabilitasyon çözümleri sunan yeni bir şirket. Yeni ürünleri ise MC Sensor. Bu cihaz, gelişmiş teknolojisi sayesinde, profesyönel atletlerin kas mekaniklerinin, çeşitli zorluk seviyelerindeki egzersizlerde nasıl değiştiğini ölçüyor. MC Sensor ayrıca, kasların çeşitli kasılma, esneme ve rahatlama hareketlerine göre de ölçümler yapıp tespitlerde bulunabiliyor.

07-Quell-medical-wearables

NeuroMetrix’in yeni geliştirdiği teknoloji ise Quell. Kronik ağrıları azaltmak için tasarlanan bu alet, baldırdan ufak elektrik şokları vererek beynin uyarılmasını sağlıyor. Bunun karşılığında vücut doğal bir uyuşturucu salgılayarak kaslardaki acıyı azaltıyor. Quell, tekrar şarj edilmeden önce 40 saat kullanılabiliyor ve sürekli giyilebiliyor. Bunlara ek olarak uyuduğunuz sırada, %80 daha rahat bir uyku alacağınızı garanti ediyor.

Submit a Comment