Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MedMinder Doğru Zamanda Doğru İlacı Almanızı Garantileyecek

MedMinder Doğru Zamanda Doğru İlacı Almanızı Garantileyecek
Kubilay Han Uluerim

Hücresel bağlantılı akıllı ilaç kutuları geliştiren Massachusetts merkezli MedMinder, şimdilik adı ifşa edilmeyen bir yatırımcıdan 500.000 $ fon aldığını duyurdu. Uzun zamandır bu sektörde olan MedMinder adları bilinmeyen özel yatırımcılar sayesinde bugüne kadar 2.3 milyon dolar fon toplamış durumda.

CEO Eran Shavelsky bu yeni fonlamada toplanan paranın eczaneden ilaç sipariş etme sistemi için kullanılacağını söylüyor.

“Şirketin amacı: Yaşlıların ve kronik hastaların evde bağımsız olarak tek yaşamalarına yardım etmektir. Bu son gelişme, verdiğimiz hizmetin büyümesi için yapmamız gereken doğal bir ihtiyaçtı. Hastaların sadece ilaçları almalarını hatırlatmak ve ailelerine huzur vermek için değil, doğru zamanda doğru ilacın alınmasını sağlamak için de bunu yapıyoruz.”

– MedMinder CEO’su Eran Shavelsky

MedMinder’ın bu yeni hizmetiyle eczaneden sipariş edilen ilaçlar evdeki akıllı kutuya uyacak şekilde dizili olarak gelecek. Hastalar sadece ilaçların parasını ödeyecek, ekstra bir ücret talep edilmeyecek. Bilindiği üzere firmanın Maya adlı kilitlenmeyen ve Jon adlı kilitlenebilir iki akıllı ilaç kutusu bulunuyor. İki cihazın da tıbbi alarm sistemleri sayesinde acil müdahale ekiplerine çağrı yapma özelliği bulunuyor.

Submit a Comment