Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

LifeMD ABD’deki Okullara Tele-Tıp Hizmetini Getirmeye Hazır

LifeMD ABD’deki Okullara Tele-Tıp Hizmetini Getirmeye Hazır
Kubilay Han Uluerim

ABD’nin en büyük okul sistemlerinden biri olan Los Angeles Unified School District, önümüzdeki Güz mevsiminde aşırı çalışan okul hemşirelerinin erişimini arttıran, yeterli sağlık hizmeti alamayan öğrencilere hizmet götüren ve hasta olarak okula gelemeyen çocuklara yardım eden bir tele-tıp programını başlatacak.

Seçilen beş okul LifeMD‘nin yapacağı deneysel çalışmaya katılacak. Okul hemşireleri kulak, burun ve boğaz gözlem cihazları, tıbbi kameralar, steteskoplar, termometreler ve glikoz ölçerler gibi ekipmanları kullanarak LifeMD’nin bulut tabanlı videolu konferans sistemi üzerinden veri aktaracaklar. Pediatristlerin bulunduğu bir şebekeye bağlanan platforma ebeveynler de katılarak istedikleri zaman tele-tıp ziyaretlerini izleyebilecekler.

Tipik olarak, bir öğrenci acil müdahale gerektirmeyen bir rahatsızlık nedeniyle okul hemşiresine giderse doktor ve reçete için saatlerce bekleyebilir, okuldan geri kalabilir. Lakin bu proje sayesinde öğrenciler dakikalar içinde doktor ziyareti yapabiliyor, ebeveynler işlerini bırakıp okula gelmiyor, eğer durum çok kötü değilse basit tedaviler ile öğrenci derse geri dönüyor.

“Tipik bir okul hemşiresinin nitelikleri yavaşça değişmeye başladı. Artık, okulların farklı kültürel altyapılara sahip toplumlar için sağlık hizmeti vermesi gerekiyor.”

– LifeMD Tele-Tıp Yöneticisi Tim Bruce

Submit a Comment