Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Meibomius Bezi Disfonksiyonu LipiScan ile Kontrol Altında

Meibomius Bezi Disfonksiyonu LipiScan ile Kontrol Altında
Kubilay Han Uluerim

ABD merkezli TearScience, meibomius bezi disfonksiyonu (MGD) tedavisi için LipiScan adlı yüksek çözünürlüklü bir görüntüleme cihazı geliştirdi. Türünün ilki olan LipiScan, patentli dinamik meibomius görüntüleme teknolojisi (DMI) temel alınarak geliştirilmiş.

LipiScan dinamik meibomius görüntüleyici (DMI), doktorların yetişkin hastalar üzerinde meibomius bezi yapısının ayırt edici resimlerini çıkarmak, arşivlemek ve düzenlemek için kullandığı bir cihaz.

TearScience başkanı ve CEO’su Joseph Boorady: “MGD’nin görüş kabiliyetini etkileyen rahatsızlıklar arasında önem kazanması nedeniyle meibomius bezlerinin kontrolü ve değerlendirilmesi için bir teknoloji geliştirme gereği duyduk. MGD tedavilerini kökten değiştirebildiğimiz için gururluyuz. Bu hastalığın temel sebebi modern yaşantı olduğu için pek çok hasta MGD riski taşıyor.” diyerek geliştirdikleri teknolojinin önemini vurguluyor.

Şirket, doktorların rutin muayenelerde, her türlü ortamda meibomius bezi yapısını incelemesi ve değerlendirmesi için LipiScan’i makul bir fiyata piyasaya süreceğini söylüyor.

Submit a Comment