Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlığı Destekleyen eVisit Uygulaması

Mobil Sağlığı Destekleyen eVisit Uygulaması
Ceren Gülpınar

İhtiyaca ve talebe göre yenilenen ve çeşitlilik gösteren sağlık sektöründeki uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Video kullanımı yoluyla sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için, çevrimiçi hizmet veren doktorlar iPad, iPhone ve Android akıllı telefonlar için eVisit olarak adlandırılan bir mobil uygulama geliştirdi. Uygulama, bir bilgisayar ile hemen hemen aynı özellikleri sağlamaktadır. Minör hastalıklar ve genel tıbbi durum tedavileri için, kurulun talepleri doğrultusunda, sertifikalı acil servis hekimleri ile üyelerin arasındaki bağlantı da böylelikle sağlanmış oluyor.

Sağlık hizmetleri günümüz koşullarında uygun bir hızla yayılmaya devam etmektedir. Kaliteden ödün vermeden, kolaylığa sahip olmak şarttır.

Sağlık İkonları

 

Müşteri Hizmetleri:

Altı dakikalık bekleme süresinden sonra, hastalar, solunum yolu enfeksiyonu, grip, boğaz ağrısı, ve diğer acil müdahale gerektirmeyen küçük hastalıklarda kullanılan tedaviler için uygulamayı kullanabilmektedir.

Neredeyse tüm sağlık hizmetleri, uygulama aracılığıyla kullanılabilir. Uygulama içerisinde, hastalar ve doktorların birebir iletişim sağlayabileceği HD videolar bulunmaktadır.

Doktorlar, hastaya önerdikleri ilaçları, eş zamanlı olarak e-reçete olarak, hastanın eczanesine yönlendirebilir. 72 saat içinde yapılan her e-visit sonrası, hastanın iyileşmesini garantilemek için bir takip çağrısı, hastaya uygulama tarafından gönderilmektedir.

Uygulamayı kullanan hastalar, yönetim kurulu onaylı hekimler tarafından tedavi edilmektedir.

Mobil Sağlık:

Amerikan Teletıp Derneği tahminlerine göre, geçtiğimiz yıl 10 milyondan fazla Amerikalı tele tıp hizmetlerinden yararlandı. 2016 yılına kadar bu sayının ikiye katlanması bekleniyor.

Ayrıca comScore tarafından, ocak ayında yayınlanan bir rapora göre, mobil cihazlar Amerika Birleşik Devletleri’nde internet kullanımının %55’ini, mobil uygulamalar da toplam trafiğin %47’sini oluşturdu.

Mobil sağlık hizmetleri için artan talepler dolayısıyla, çevrimiçi hizmet veren doktorlar tarafından yüksek kaliteli, güvenli ve acil durumlar için video hizmeti sunan HIPAA uyumlu uygulamanın, piyasaya sürülme süreci hızlandı.

Submit a Comment