Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık Uygulamaları Kullanıcı Araştırmasına Katılmaz mısınız?

Mobil Sağlık Uygulamaları Kullanıcı Araştırmasına Katılmaz mısınız?
Dr. Sertaç Doğanay

Bir kaç dakikanızı ayırarak, Bilgi Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi‘nin ortaklaşa hazırladığı ankete katılmak ister misiniz?

 

 

 

 

 

 

 

Hayatımızın büyük bölümünü beraber geçirdiğimiz, hakkında sempozyumlar düzenlenen mobil aletler ve uygulamalar, pek çok akademik araştırmaya da konu oluyor. Değerli arkadaşım, İstanbul Bilgi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Seray Öney Doğanyiğit de bu işe Türkiye’de en çok kafa yoran akademisyenlerden. Bu anketi; mobil sağlık uygulamalarının, sağlığın geliştirilmesi üzerine etkisini anlamak için yaptığını belirtiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alanında yapılan en kapsamlı araştırma olması sebebiyle teknoloji geliştiricilere, sağlık otoritelerine ve özel sektöre yol göstereceğini düşünüyorum. Planlarda bir değişiklik olmazsa,  Seray Türkiye’de dijital sağlık alanında yapılan ilk ve tek zirve olan Digital Health Summit Turkey (Dijital Sağlık Zirvesi 2013) sırasında bu araştırmanın sonuçlarını aktarmaya hazırlanıyor. Unutmadan, Digital Health Summit Turkey bu sene 18-19 Eylül’de İstanbul’da yapılacak.

Bu zirveyle ilgili benim de kısa bir videom var.

Sözün özü diyorum ki, 5 dakikanızı ayırın ve şu nadide ankette sizin de tuzunuz biberiniz olsun :)Comments

  1. Birsen Kuş

    Dijital Sağlık Zirvesi Araştırmalarını önemle takip ediyorum…..

Submit a Comment