Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık Uygulaması

Akıllı Çoraplar Diyabetli Hastalarda Ayak Yaralarını Önleyecek

16 April 2018 3:39 |

San Francisco merkezli bir girişim, geliştirdiği sensörlü çoraplar ile diyabetik nöropatiye bağlı gelişen ayak yaralarını ortadan kaldırmak istiyor.

Diyabetin ileri aşamalarında gözlenen diyabetik nöropati, yüksek kan şekeri sonucu sinir hücrelerinde harabiyet meydana gelmesi ve buna bağlı uzuvlarda hissizlik ve ağrı … Read More

Sağlığınızdan Haberdar Eden En Yeni Akıllı Saat!

12 August 2015 12:15 |

Sağlığını kolundan takip edenlerin gözde aksesuarı akıllı saatlere, bir yenisi daha eklendi. ASUS VivoWatch; hayatınızın nabzını tutan, sizin ve ailenizin sağlığını önemseyen uygun fiyatlı bir akıllı saat. Kalp ritmi sensörünün yanı sıra, kalori sayacı da bulunan saat, aktivitelerinizi hassas bir … Read More

Sağlık Uygulamalarının İndirilme Oranları 500’den Düşük

07 January 2015 13:50 |

IMS Institute for Healthcare‘in raporuna göre, mobil sağlık uygulamalarının %50’den fazlası 2013 yılı son çeyreği ve 2014 yılı üçüncü çeyreği arasında 500 defadan az indirildi. Bu yıl indirilme sayısının artması bekleniyor.

Çalışmanın diğer bulgularına göre:

  • 43.000‘in üzerinde mobil sağlık … Read More

Uluslararası CES 2015 Mobil Sağlığın Büyümesini Sergiliyor

05 January 2015 18:14 |

Uluslararası CES (Tüketici Elektroniği Şovu) başladı. Bu sene şovda göreceğimiz en büyük trend, konferansın Digital Health Summit kısmı dışında da çok fazla sayıda karşılaşılan sağlık uygulamaları olacak.

Pek çok mobil sağlık cihazı üreticisinin, cihazlarını belli uygulamalarla uyumlu hale getirmeye çalıştığını … Read More

Apple HealthKit’e Glikoz Takibini Ekliyor

23 December 2014 18:03 |

Apple‘ın yeni güncellemesi iOS 8.2, HealthKit’in kan şekeri ölçümü özelliğini geri getiriyor. Özellik, geçtiğimiz Kasım ayında uygulamadan kaldırılmıştı. Bunun nedeni ise, başka ülkeler ölçüm metriği olarak milimol/Litre (mmol/L) kullanırken uygulamada sadece miligram/desilitre (mg/dL) metriğinin olmasıydı.

Apple destek birimi, kan şekeri … Read More

IMC Yeni Sağlık Uygulamasını Piyasaya Sürdü

10 December 2014 16:21 |

Grip sezonu için Intermountain Healthcare‘ın piyasaya sürdüğü ücretsiz mobil uygulamadan zamanında faydalanın. Intermountain Health Hub, uygulaması hepsi bir arada özelliği ile sağlık yönetimini kolaylaştırıyor.

Uygulama, kullanıcı hareket halindeyken kendi tıbbi kayıtlarına ulaşabilmesi gibi sağlık tecrübelerini kolaylaştıran birçok özelliğe sahip.

Intermountain … Read More