Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

NCH’den Hemşireler İçin Sosyal Medya Kampanyası

NCH’den Hemşireler İçin Sosyal Medya Kampanyası
Buğrahan Ceylan

1959’dan beri özellikle Chicago’nun Kuzeybatı kısmında sağlık hizmetleri veren Northwest Community Healthcare (NCH), Amerika’da 6-12 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ulusal Hemşireler Haftası için bir Facebook kampanyası başlattı.

“NCH Loves Nurses” isimli Facebook kampanyasında, hastalardan kendilerine en iyi yardımcı olabilen ve gerçek bir pozitif etki bırakan hemşireleri belirtmeleri ve başlarından geçen hikâyeleri anlatmaları isteniyor. NCH Facebook sayfasını ziyaret eden hastalar, favori hemşirelerini 17 Mayıs’a kadar oylayıp, takdirlerini belirtebiliyorlar.

Hastaların tek yapması gereken ise, iletişim bilgileri, isim, soy isim ve en başarılı buldukları hemşirenin isminin yazılı olduğu bir formu doldurarak kampanyaya dâhil olmak. Kampanyanın sonucunda hem favori hemşire hem de en iyi hikâyenin yazılı olduğu formu dolduran hasta 100 dolar değerinde bir hediye çeki kazanacak.

Sağlık kuruluşlarının bu tür sosyal medya aktiviteleri yaratması elbette oldukça etkili olabilmektedir. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Daha önce böyle bir uygulamaya siz de şahit oldunuz mu?

 

Submit a Comment