Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nintendo Mobil Sağlık Alanına Yöneliyor

Nintendo Mobil Sağlık Alanına Yöneliyor
Buğrahan Ceylan

Nintendo CEO’su Satoru Iwata, 30 Ocak Perşembe günü yaptığı açıklamada, oyun konsolu şirketinin yeni stratejisinde; kullanıcılarının “yaşam kalitesini artırmaya yönelik uygulamalara” odaklanacağını açıkladı.

Nintendo’nun son zamanlarda rakipleriyle yaptığı yarıştaki başarı oranlarının yetersiz gelmesinde midir bilinmez ama ünlü oyun şirketi eski başarısını sağlık uygulamaları geliştirerek yeniden yakalamayı umduğu söylenebilir.

Şirketin yeni stratejisinin içinde ayrıca, üzerinde çalışılacak olan uygulamalara yönelik yeni bir platform açma girişiminin de bulunduğunu söyleyen Iwata, kullanıcıların oyun konsolu almaktansa gelecekte kendi sağlık uygulamalarını takip edebilecekleri bir cihazı satın almaya daha fazla yatkın olacaklarını söyledi.

Nintendo CEO’su Iwata açıklamalarında; insanların çoğunun sağlıklı kalmak için gerekli tedbirleri almakta tembel olabildiklerini ve bazı durumlarda bu tedbirleri almak için bir teşvike ihtiyaç duyduklarını da söyledi. Bu açıklamalar doğrultusunda Nintendo’nun kullanıcılarını sağlıklı kalmak için çaba göstermelerine teşvik edeceğine ve kendi sağlık taramalarını yapmalarına olanak sağlayacağını söylemek yanlış olmaz.

nintendo_health

 

Submit a Comment