Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Omnicell ile Doğru Zamanda, Doğru Kişiye, Doğru İlaç

Omnicell ile Doğru Zamanda, Doğru Kişiye, Doğru İlaç
Kubilay Han Uluerim

İlaç kullanımı sadakati, paketleme ve otomatik sağlık hizmetleri hizmeti veren Omnicell, bakım evlerinde ilaç kontrolü yapmak için geliştirdiği yeni sistemi Omnicell eMAR’ı kullanıma sundu.

Omnicell eMAR, bakım evlerindeki tüm ilaç kullanımı idaresini otomatikleştirerek iş yükünü azaltıyor. Şirketin açıklamalarına göre, sistem bilgi toplayıp çalışanları doğru yönlendirerek, doğru hastanın, doğru zamanda, doğru ilacı almasını sağlıyor. Bunun için, her hastanın eczanelerden aldığı özel bir barkot kullanarak kişileri tanımlıyor. Bu sayede, kişinin bakım evine giriş ve ilaç kullanma saati takip ediliyor, kullanılmayan tıbbi ekipmanlar atılıyor veya eczaneye iade ediliyor. Ek olarak, hastanın tıbbi geçmişi hakkında bilgiler verip, fotoğraflı tanımlama teknolojisi kullanarak yanlış ilaç kullanımını engelliyor.

“Omnicell olarak, eMAR teknolojisinin son ürününü hizmete sunduğumuza çok mutluyuz. Bu otomatik ilaç kontrol sistemi, Birleşik Krallık’taki bakım evlerinde kullanıldığı taktirde, tedavilerin tesirini artıracak, ilaç israfını azaltacak ve hasta güvenliğini sağlayacak. Bakım evi çalışanlarının, eczaneden gelen ilaçları kontrol etmes süresini oldukça azaltarak hastalarla daha sık ilgilenilmelerini hedefliyoruz.” diyor Omnicell İdare Müdürü Paul O’Hanlon.

Submit a Comment