Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Philadelphia’dan 7 Yeni Proje

Philadelphia’dan 7 Yeni Proje
Can Aytı

Philadelphia Üniversitesi Şehir Bilim Merkezi, 7 yeni projeye ev sahipliği yapacak bir etkinliğe imza atıyor. Digital Health Accelerator adı verilen bu etkinlik 10 hafta sürecek ve bu zaman zarfında etkinlik içerisinde bulunan 7 projeye 50 bin dolar sağlanacak. Bilim merkezi aynı zamanda burada bulunan 7 projeye, sigorta şirketleri, ilaç firmaları, hastaneler ve araştırma kurumları ile bağlantı da sağlayacak.

Biomeme

İşte DHA’da bulunan 7 proje;

Biomeme: Klinik çalışanları ve salgın hastalık uzmanlarına yardımcı olmak için, düşük maliyetli ve akıllı telefonlar ile izlenebilecek, gerçek zamanlı bir moleküler tanı cihazı üretmeye odaklanmış durumda.

Fitly: Kullanıcılarının formda kalmasına yardımcı olacak bu uygulama, Apple’ın M7 hareket işlemcisini kullanarak, vücut hareketlerini telefonun pilini tüketmeden izleyebilmesini sağlıyor. Fitly, kendisini geçtiğimiz yıl yapılan DreamIt etkinliğinde zaten göstermişti. O zamandan beri uygulamayı kullanan insanlar günlük aktivitelerini ve yeme alışkanlarını görüp, aynı zamanda arkadaşları ve aileleriyle bu bilgileri yarıştırabiliyor.

Life Patch: Çocuklar için neredeyse gerçek zamanlı bir ateş ölçer olan bu uygulamada, bir bant sayesinde çocuğun temel vücut ısısını izleyerek sonrasında bu verileri kullanıcının akıllı telefonuna gönderme özelliği bulunuyor.

Curbside Care: Doktorunuzu ya da hasta bakıcınızı eve çağırmaya yarayan bu uygulama, kullanıcılar randevu aldıktan sonra, 149 ya da 249 dolar ödeme yaparak bir hasta bakıcıyı ya da doktoru evine çağırabiliyor. Curbside sayesinde, doktorlar, genel konular, kas yaralanmaları, kafa ve mide problemleri ve kadın sağlığına kadar her şeyi tedavi edebiliyor.

UE LifeSciences: NoTouch BreastScan adını verdikleri bir sensör takımı sayesinde, kadınların rahatça göğüs kanseri için muayene yapmasını sağlıyor. Bu sistem, soğuk hava ve sıcaklık sensörleri sayesinde kadınların vücudunu vasküler yanıt, metabolik aktivite ve göğüsler arası termal simetri için muayene edebiliyor.

Keosys: Fransa merkezli bir tıbbi görüntüleme şirketi olan Keosys kullanıcılarına 4 hizmet sunuyor; Klinik çalışmalar, moleküler görüntüleme, radyoloji ve bir sosyal ağ teknolojisi ile birlikte kullanıcılarının medikal görüntülerini paylaşarak bilgi edinmelerini sağlıyor.

Pulse InfoFrame: Hastalar için idari ve tıbbi verileri yönetmek üzere hekimlere mobil bir platform sunuyor. Yazılım aynı zamanda, metin e-posta ve grup sohbetleri gibi iletişim yolları ile hekimler ve bakım ekipleri arasında bağlantıyı da sağlıyor.

Submit a Comment