Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Samsung, Under Armour ile Pazarlama Anlaşmasında

Samsung, Under Armour ile Pazarlama Anlaşmasında
Can Aytı

Yonhap News’ün yayınladığı habere göre, Samsung giyilebilir sağlık ürünlerini pazarlaması amacıyla Under Armour adlı şirketle bir ortaklığa gidiyor. Habere göre bu ortaklık, birkaç yıldır güçlü bir şekilde ilerleyen Apple’ın Nike ile olan ortaklığına karşı atılan bir adım niteliğinde.

Nike ve Apple’ın Healthkit için beraber bir çalışma yürüttüklerinden geçtiğimiz yazılarımızda bahsetmiştik. Geçtiğimiz aya kadar Nike’nin Android telefonlar için de bir uygulama yapmayı düşündüğü biliniyordu.

Samsung-Gear-Fit

Samsung’un Under Armour ile olan ortaklığı Samsung için bir ilk olmayacak. Birkaç hafta önce, yeni akıllı telefonu Galaxy S5 Sport’u çıkaracağını duyuran şirket, yeni telefonunu geçtiğimiz yıl Under Armour tarafından 150 milyon dolara satın alınan MapMyFitness ile birlikte tasarlayacağını da belirtmişti.

Bu anlaşmaya göre, MapMyFitness, Galaxy S5 Sport kullanıcılarına 12 aylık MVP üyelik hediye edecek. MVP üyelik, sesli koç, eğitim planları ve canlı izleme gibi çeşitli ekstra özelliklere ev sahipliği yapıyor. Telefonun 2 sürümünde de hemen arkaya yerleştirilmiş nabız sensörleri bulunmakta, bunun yanında Galaxy S5 Sport, gözenekli kılıfı, toz direnci ve su geçirmezlik özellikleri ile daha aktif kullanıcılara hitap etmekte.

 

 

Submit a Comment