Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Sektörünün Profesyonelleri İçin Düzenli Blog Kullanmanın Önemi

Sağlık Sektörünün Profesyonelleri İçin Düzenli Blog Kullanmanın Önemi
Levent Sansever

Bugünkü yazım webloglarla ya da daha yaygın kullanılan ismiyle bloglarla alakalı. Web (ağ ) ve log (günlük tutmak) kelimelerinin birleşiminden oluşan “Weblog” kavramı kişilerin ya da kurumların yazdığı şeylerin yeniden eskiye doğru sıralandığı web sitelerine verilen isimdir. İnternet üzerinden tutulan bir günlüğe benzetebiliriz ancak günlüğünüzü başkalarıyla paylaşmazken blogunuzu paylaşırsınız.

Bu günlerde herkes bir sebepten internette bloglar yazıyor. Konu aralıklarıysa çok geniş; spordan uçaklara, kitaplardan sağlık tavsiyelerine kadar her konuda bir şeyler bulmak mümkün. Sağlık sektörünün profesyonellerinin anlaması gereken şey ise bir blog yönetmek muayenehaneleri ya da yaptıkları çalışmaları için hayati bir önem taşımaktadır.

wordpress

Hastaların Sizi Bulabilmesi İçin En Kolay Yol

Tıbbi çalışmanızın internet sitesi için normal bir blog kullanmak ve yönetmek hastaların sizi bulabilmesi için çok doğru bir yol. Çalışmanıza bir isim ve yüz kazandırmak hastaların sizden tavsiye isterken ya da direkt ofisinize gelerek yardım alırken daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır. İnsanlar ürün ya da hizmet satın alırken yüzü olmayan bir kuruluştan ziyade kamusal bir yüzü olan, kendi duruşu olan bir firmadan alış veriş yapmayı tercih ederler. Bu yüzden ünlü kişilerin bir ürün tanıtımı için büyük miktarlarda para istediklerini söyleyebiliriz.

blogger_doktor

Hastalar Sizin Uzmanlığınıza Güvenirler

Yıllardır sizinle olan hastalarınız blogunuzu okurken size güvendiklerini akıllarının bir köşesinde bulunduracaklardır. Sizin tavsiyelerinizi, görüşlerinizi ve tedavi metodlarınızı blogunuzda gezinirken okuyabilirler. Ayrıca blogunuz sayesinde mide yanması gibi küçük rahatsızlıklarını kendi kendilerine gidermenin yollarını bile bulabilirler.

Yeni Müşteriler Kazanmak

blogger

Blog tutmanın bir diğer avantajı ise yeni müşteriler kazanmanıza yardım etmesidir. İnsanlar bu günlerde internette herhangi bir şeyi aratmayı ve oradan çözüme gitmeyi daha çok seviyorlar. Örneğin yaşadıkları yerdeki doktorları internetten araştırıp seçimlerini ona göre yapan insan sayısı son derece yüksektir. Eğer sizin blogunuz doğru anahtar sözcükler kullanılarak düzenli olarak güncellenirse muayenehanenizin yeni hasta potansiyeli de artacaktır.

Submit a Comment