Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlık Verilerinizi Toplamaya Gelen Son Teknoloji: Philips Health Watch

Sağlık Verilerinizi Toplamaya Gelen Son Teknoloji: Philips Health Watch
Kubilay Han Uluerim

Günlük yaşantıda her geçen gün daha sık kullanılmaya başlayan giyilebilir teknolojiler arasına bir yenisi eklendi. Halihazırda alışık olduğumuz Fitbit, Xiaomi, Apple Watch ve Pebble gibi cihazlara nazaran daha ciddi bir atılımla pazara giren bu yeni isim: Philips Health Watch. 

Daha önceden de aktivite takip cihazları ve birtakım giyilebilir teknolojiler geliştiren Philips, yukarıda da bahsettiğim gibi Health Watch ile daha ciddi bir yaklaşıma sahip. Diğer cihazlar ile karşılaştırıldığında daha sade bir görünümü olan Health Watch’un temel hedefi: isabetli ve tutarlı veriler toplamak. Cihazın donanımsal özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda optik kalp ritmi monitörü, adımsayar ve kalori ölçer gibi aygıtları barındırdığını görüyoruz. Bunlara ek olarak, cihazın uyku takibi ve oturarak geçirilen zamanı kaydetme gibi özellikleri de bulunuyor.

Firmanın belirttiğine göre; tıbbi kullanım seviyesinde olan ve FDA’den onay alan Health Watch’un ilerleyen tarihlerde klinik deneyler için kullanılması öngörülüyor. Özellikle yaşam şeklini etkileyen kronik rahatsızlıkların kontrol altında tutulabileceği de yetkililerin açıklamaları arasında. Şimdilik cihazın ne kadar rağbet göreceğini bilmesek de pazardaki diğer markalarla karşılaştırıldığında sahip olduğu tutarlılık ve isabetli veri toplama gücüyle ön plana çıktığı barizdir.

Submit a Comment